Erbil saldırısının azmettiricisine Kandil'de operasyon - Son Dakika

Erbil saldırısının azmettiricisine Kandil'de operasyon

26.07.2019 16:10
Erbil saldırısının azmettiricisine Kandil'de operasyon, System.String[]

Erbil saldırısının azmettiricisi olan Erdoğan Ünal, MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla Kandil'de etkisiz hale getirildi.

Erbil saldırısının azmettiricisi olan Erdoğan Ünal, MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla Kandil'de etkisiz hale getirildi. Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen bu türden operasyonlar, PKK'nın zaman içinde oluşturduğu ve kurumsallaştırdığı birimleri deşifre ederken, bir yandan da üst düzey yöneticileri etkisizleştirilerek işlevselliklerini zayıflatıyor. Bu yönüyle gerçekleştirilen operasyonlarla, PKK'nın istihbarat yapısına büyük darbe indirildi. PKK istihbarat birimi NLP'nin faaliyet ve metodları örgüt içinde gizli tuttuğu, gelir gider yapısının tartışma konusu edilmediği ve ajan olduğundan şüphelenilen PKK mensupları ve sivil halktan kişilere yönelik sert sorgu yöntemleri uygulandığı, bu yönüyle örgütten kaçıp teslim olan PKK'lıların ifadelerine, "gestapo tarzı bir yapılanma" olarak yansıdığı öğrenildi. Erbil saldırısının azmettiricisi olan Erdoğan Ünal'a yönelik yapılan operasyonun Türk sınırından yüzlerce kilometre içeride bulunduğu bildirildi. Ayrıca, anlık üretilen istihbaratın operasyona dönüştürülmesinin dünya standartlarının üzerinde olduğu da aktarıldı.

(Mevlüt Hasgül/İHA)

Erbil saldırısının azmettiricisine Kandil'de operasyon

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erbil saldırısının azmettiricisine Kandil'de operasyon - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi