Erdemli'de bin keklik doğaya salındı - Son Dakika

Erdemli'de bin keklik doğaya salındı

14.07.2019 18:05

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğaya bin keklik bırakıldı.

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğaya bin keklik bırakıldı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Kösereli, Arslanlı, Çerçili ve Koramşalı mahallelerini kapsayan keklik salımı töreninde, doğal yaşam dengesinin sürdürülmesinin önemli olduğunu söyledi.

Söz konusu mahallelerde geçen yıl da bin kekliğin doğayla buluştuğunu kaydeden Kula, "Kınalı kekliklerin bırakıldığı bölgede Yörüklerimiz bulunmaktadır. Bölgelerinde silah sesi duyduklarında avlanmaya kesinlikle müsaade etmiyorlar." dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçe de kekliklerin, kene ile mücadeledeki önemine işaret ederek, "Geçen yıl da buraya bin adet keklik bıraktık ve artış olduğunu gözlemledik. Bu nedenle yeniden buraya keklik salımının devamını sağladık. Kekliklerin kene ile mücadelede büyük katkısından dolayı halkımızın kekliklere sahip çıkılması konusuna duyarlılığı memnuniyet verici." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından keklikler doğaya bırakıldı.

Erdemli'de bin keklik doğaya salındı
Erdemli'de bin keklik doğaya salındı
Erdemli'de bin keklik doğaya salındı
Erdemli'de bin keklik doğaya salındı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdemli'de bin keklik doğaya salındı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 17'ye, yaralı sayısı 709'a yükseldi