Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var - Son Dakika

Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var

01.09.2014 13:16
Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var, System.String[]

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Uzunlu beldesinde yaklaşık 25 yıldır atıl durumda bırakılan 30 derece sıcak suya sahip havuzun 'erkekler' bölümü açıldı.

Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesi'ne bağlı Uzunlu Beldesi'nde yaklaşık 25 yıldır atıl durumda bırakılan 30 derece sıcak suya sahip havuzun 'erkekler' bölümü yapılan düzenlemenin ardından açıldı. Tesisin kadınlar kısmının da hizmete sunulması için çalışmalara başlandı.

Uzunlu Belediyesi, 1970'li yıllarda hizmete sunulan ve bir süre hizmet verdikten sonra talebin olmaması üzerine kapısına kilit vurulan yüzme havuzu tesislerini yeniden hizmete sunmak üzere çalışma başlattı. Bir bölümü geçen yıl Kasım ayında tamamlanarak hizmete sunulan havuzun kadınlar bölümü ile sosyal tesislerin hizmete sunulmasına yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor. Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, 1970'li yıllarda dönemin belediye başkanı olan babası Abdullah Koç tarafından yaptırılarak hizmete sunulan, 30 derece sıcak suya sahip, alaturka hamam ve olimpik ölçülerdeki iki havuzun yaklaşık 25 yıldır kaderine terk edildiğini hatırlattı. Koç, bu tesisleri atıl vaziyetten kurtarmanın yanı sıra yeni kaynaklarla Uzunlu'yu termal turizme kazandırmayı hedeflediklerine vurgu yaparak, önceki yıl yapılan termal su arama çalışmalarından olumlu sonuç alınamadığını kaydetti.

30 derecelik mevcut suyun kullanılarak yüzme havuzumuzun yeniden faaliyete geçirilmesine yönelik başlattıkları çalışmanın bir bölümünü geçen yıl Kasım ayında tamamladıklarını kaydeden Koç, "Çalışmalarımızı tamamladığımız yüzme havuzumuzu halkımızın, özellikle gençlerimizin hizmetine sunduk. Yarı olimpik yüzme havuzu yeni haliyle Uzunluya yakışır güzellikte oldu. Orta yaşlı hemşerilerimizin hatıralarında önemli bir yer tutan yüzme havuzumuzu beldemiz insanıyla birlikte ilçemize gelecek konuklarımız tarafından da kullanılmaktadır" dedi.

Belediye Başkanı Koç, yüzme havuzunun kadınlar bölümünün de hizmete sunulmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini, havuz bölgesinde çevre düzenlemesi çalışmalarının da yapıldığını sözlerine ekledi.

Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var
Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var
Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erkeklere Havuz Açıldı, Sırada Kadınlar Var - Son Dakika


Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım