Eşcinsel İki Erkek Penguen, Yavru Sahibi Oldu: Dönüşümlü Bakıyorlar - Son Dakika

Eşcinsel İki Erkek Penguen, Yavru Sahibi Oldu: Dönüşümlü Bakıyorlar

26.10.2018 13:57

Avustralya'da isimleri Sphen ve Magic olan iki erkek penguen eşleştirildi ve bir yumurtaya başarılı bir şekilde ebeveynlik yapmaya başladı.

Avustralya'da bir akvaryum tarafından yapılan açıklamada, iki erkek penguenin eşleştirildiği ve bir yumurtaya başarılı bir şekilde ebeveynlik yapmaya başladıkları bildirildi. İsimleri Sphen ve Magic olan Gentoo penguenlerinin, 19 ekim tarihinde doğan ve 91 gram ağırlığında olan penguen yavrusuna dönüşümlü bir şekilde baktıkları öğrenildi.

ÖNCE SAHTE SONRA GERÇEK YUMURTA

Sphen ile Magic, sürekli birlikte gezindikleri ve birlikte yüzdükleri için akvaryum çalışanlarının dikkatini çekmişti. Önce sahte yumurta verilen çifte, başarılı olmalarının ardından gerçek yumurta verilmişti.

''YALNIZCA ARALARINDA BAĞ KURABİLEN PENGUENLER BİRBİRLERİNİ TANIYABİLİR''

Sea Life'ın penguen departmanı müdürü Hannan ise, AFP'ye verdiği demeçte ikili arasındaki bağın kurulduğunu ve çiftin birbirlerinin seslerini ve şarkılarını tanıdıklarını söyledi ve "Yalnızca aralarında bağ kurulan penguenler birbirlerinin çağrılarını duyabilir." dedi.

Memeli canlıların çoğunun aksine, panguenlerde yavru bakımı erkek ve dişilerde ortak bir şekilde paylaşılıyor. Hannah, bu durumla ilgili olarak "Ebeveynlik faaliyetleri göz önünde bulundurulduğunda, erkek ve dişi penguenler arasında bir fark bulunmaz" diye konuştu.

ÖMÜRLERİ DAHA KISA SÜRELİ OLUYOR

Hannah'a göre ayrıca, vahşi doğada bu gibi eşleşmeler yavruyla sonuçlanmadığı için, bu flört işlemi, tatminsizlik sonucu başka partner arayışına girilmesi sonucunda kısa ömürlü oluyor.

Ancak Sphen ve Magic'e bu ortam yapay bir şekilde sağlandığı için penguenler bir sonraki üreme döneminde yine bir araya gelebilecekler.

İLK DEĞİL

Avustralya'da yaşanan bu olay ise ilk değil. Dünyanın çeşitli yerlerinden, eşcinsel penguenlere dair çok sayıda haber gündeme geliyor. Berlin'de 2009'da, Z ve Vielpunkt isimli iki Penguen, heteroseksüel ebeveynleri sayesinde yavru sahibi olmuştu. Onlardan da önce, New York'ta da eşcinsel ilişki içerisinde bulunan Roy ve Silo isimli iki penguen keşfdilmişti. Roy ve Silo'ya yetiştirilmesi için verilen dişi yavru Tango ise, büyüdüğünde başka bir dişi penguen ile eşleşmişti.

Eşcinsel İki Erkek Penguen, Yavru Sahibi Oldu: Dönüşümlü Bakıyorlar

Son Dakika Dünya Eşcinsel İki Erkek Penguen, Yavru Sahibi Oldu: Dönüşümlü Bakıyorlar - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (16)
  • Yazdığım Hakikattir: Eşcinsel oldukları saçmalık.yavru doğana kadar yumurtaya erkek bakar.Kutupta dişi 3 ay avlanıp iyi beslenir.Bu arada erkek yumurtayı 2 ayağı ve karnının arasında 3 ay tutar. Kuluçkadır.sebebi yumurta buza değdiği anda soğuktan helak olacağı içindir.Bu arada bütün erkekler muntazam biçimde bir araya sokularak adil bir döngüyle içten dışa dıştan içe hareket ederek soğuktan korunurlar.Bu süre zarfında 1 gram yemek yemezler. Son yedikleri lokmayı aç olmalarına rağmen kursaklarında tutar, Nihayetinde yavru yumurtadan çıkınca kursaktaki lokmayı yavruya yedirirler.yavru doğduktan sonra dişi gelir, erkek avlanmaya gider. Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır
  • ANTİLAZ: Bizde de Trabzon ve Rize de çok var bunlardan.Sokakta yuruyemiyoruz yetkililer bi el atsın. O da olmadı bilim adamları araştırma yapsın. Ayıp bişey. Cevap Yaz 72 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

G.Saraylı Marcao'nun paylaşımında 4 yıldızın yer almaması taraftarı kızdırdı 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüse yakalanan İmamoğlu hakkında ilk açıklama Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Son Dakika! Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan İmamoğlu hastaneden 1,5 dakikalık video yayınladı: Durumum iyi Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Maaşlarını alamadıkları için Erdek Belediyesi'ni icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı