Son Dakika Haberleri: "FETÖ'nün siyasi ayağı siz misiniz?" sorusuna Davutoğlu yanıt verdi

"FETÖ'nün siyasi ayağı siz misiniz?" sorusuna Davutoğlu yanıt verdi

2 ay önce

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Doğu Perinçek'in kendisine yönelik sarf ettiği "FETÖ'nün siyasi ayağı Davutoğlu, Abdullah Gül ve Babacan'dır" iddiasına yanıt vererek, "Benim bu yapıya karşı mesafemi ve duruşumu herkes bilir" dedi.

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu medya buluşmalarına başladı. Davutoğlu, bu kapsamda gazeteci Yavuz Oğhan'ın "BiDeBunuİzle" programına konuk oldu. Ahmet Davutoğlu, YouTube'tan yayınlanan programda gazeteciler Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı.

PERİNÇEK'İN İDDİASINA YANIT VERDİ

Programda Davutoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in öne sürdüğü "FETÖ'nün siyasi ayağı Davutoğlu, Abdullah Gül ve Babacan'dır" iddiasını da yanıtladı.

FETÖ'ye karşı mesafesini ve duruşunu herkesin bildiğini kaydeden Davutoğlu,"Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra ofisi dinlenen tek devlet yetkilisi benim. Bu yapı tarafından içeride ve dışarıda saldırıya uğrayan da benim. Bu iddia asılsızdır. Başbakanlığım ve dışişleri bakanlığım döneminde FETÖ'ye karşı tavrımı ve duruşumu herkes bilir" dedi.

Ahmet Davutoğlu: Başka yol kalmazsa parti kurulur

Davutoğlu iradesi dışında başbakanlıktan istifa ettiğini açıkladı

Ahmet Davutoğlu: Pelikancıların kimler olduğunu biliyorum

Haber Yayın Tarihi: 18.07.2019 01:02 Sınır tanımayan imam, boş vakitlerinde dövüş müsabakası hakemliği yapıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan antik kenti el ele tutuşarak gezdi Prof. Cenk Yaltırak: 2026'ya kadar Marmara'da 7,5 büyüklüğünde deprem olacak