Göçmenler akın akın giderken Yunanistan sınırını otobüsle kapattı - Son Dakika

Göçmenler akın akın giderken Yunanistan sınırını otobüsle kapattı

2 ay önce

Türkiye'nin İdlib'de yaşanan gelişmelerin ardından mültecilere yönelik uyguladığı serbest geçiş kararı sonrası göçmenler sınıra akın ediyor. Ülkeye girişleri durdurmak için harekete geçen Yunanistan da sınırı otobüsle kapattı.

Yunanistan Pazarkule sınır kapısından ülkelerine giriş yapmak isteyen bir grup göçmenin ülkeye girişine izin vermedi. Tampon bölgeyi otobüs çekerek kapatan Yunanistan, Pazarkule sınır kapısından ülkelerine giriş ve çıkışları durdurdu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Dışişleri Bakanlığı da düzensiz göçmenlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye'deki bazı sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketinin İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde sürebileceğini bildirildi. Açıklamada, "Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur" ifadelerine yer verildi.

YUNAN BASINI: TÜRKİYE ÜZERİMİZE MÜLTECİ BOMBASINI ATTI

Yaşanan bu gelişmeler sonrasu Yunanistan basını Türkiye'nin bu kararını eleştirerek "Türkiye üzerimize mülteci bombasını attı, Ankara Avrupa'yı ateşe veriyor" açıklamalarında bulundu.

Öte yandan Pazarkule Sınır Kapısı yakınında toplanan yüzlerce mülteci Yunanistan sınırındaki tel örgülere dayandı.

Göçmenler akın akın giderken Yunanistan sınırını otobüsle kapattı
Çanakkale'den yola çıkan ve 30 düzensiz göçmeni taşıyan şişme bot, Yunanistan'a ulaştı

Canlı yayında Türkiye'den ayrılmak için yola çıkan göçmene mikrofon uzatıldı

Avrupa'ya göç etmek isteyen Suriyeli mülteciler, İstanbul'dan Edirne'ye yola çıktı

Abone Ol:Google'da Takip Et Paylaş: Facebook'ta Paylaş!Paylaş Twitter'da Paylaş!Tweetle Whatsapp'da Paylaş!GönderSon Dakika

Uzmanlar uyardı: Yıkanabilir siyah maskeler virüsü önlemiyor
Koronanın ana semptomlarını sıralayan Rus uzman, en iyi korunma yolunu anlattı Acun Ilıcalı'dan Survivor'daki aşk iddiasına ilk yorum: Sercan'ın Nisa'ya bir ilgisi var onu görebiliyorum