Dünyaca ünlü müzik grubu Fleetwood Mac'in başarılı ismi Christine McVie, 79 yaşında hayatını kaybetti - Son Dakika

Dünyaca ünlü müzik grubu Fleetwood Mac'in başarılı ismi Christine McVie, 79 yaşında hayatını kaybetti

01.12.2022 11:55

Dünyaca bilinen rock grubu Fleetwood Mac'in şarkıcısı ve söz yazarı Christine McVie, kaldırıldığı hastanede 79 yaşında hayatını kaybetti.

"Little Lies", "Everywhere", "Don't Stop" gibi hit parçaların söz yazarı Christine McVie yaşamını yitirdi. 70'li yıllarda dönemin en iyi bilinen rock gruplarından Fleetwood Mac'e katılan McVie, kaldırıldığı hastanede 79 yaşında hayatını kaybetti.

"SAYGIDEĞER BİR MÜZİSYEN OLARAK ANILMASINI İSTİYORUZ"

BBC'nin haberine göre; İngiliz müzisyenin ailesi, Facebook'tan yaptığı açıklamada, üzüntüsünü dile getirerek, "McVie'nin dünyaca sevilen, saygıdeğer bir müzisyen olarak hatırlanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Fleetwood Mac grubunun bilinen ismi Christine McVie yaşamını yitirdi

EN BAŞARILI GRUPLARDAN BİRİ OLDULAR

McVie'nin, 1971'de dönemin en iyi bilinen rock gruplarından Fleetwood Mac'e katıldı. 1998'de gruptan ayrıldığını açıklayan McVie, 2014'te gruba yeniden dahil oldu. İngiliz-Amerikan rock grubu Fleetwood Mac, 1967'de Londra'da kuruldu, dünya genelinde 100 milyondan fazla satarak 1970 ve 80'lerin en başarılı gruplarından biri oldu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Facebook 19 yılı geride bırakırken yeni kimlik arayışı içinde Facebook 19 yılı geride bırakırken yeni kimlik arayışı içinde Alparslan: Büyük Selçuklu 45. Bölüm 2. Fragman Alparslan: Büyük Selçuklu 45. Bölüm 2. Fragman

Son Dakika Güncel Dünyaca ünlü müzik grubu Fleetwood Mac'in başarılı ismi Christine McVie, 79 yaşında hayatını kaybetti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement