Gazeteci Mete Çubukçu, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı - Son Dakika

Gazeteci Mete Çubukçu, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

13.12.2019 09:40
Gazeteci Mete Çubukçu, AA'nın

Gazeteci Mete Çubukçu, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Gazeteci Mete Çubukçu, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyen Coşkun, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinde ikişer fotoğraf için oy kullandı.

Haber Kategorisinde Muhammed Said'in " Suriye'de saldırıların hedefi çocuklar" fotoğrafı ile Hassan Jedi'nin "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adlı fotoğrafını seçen Çubukçu, Said'in fotoğrafının içerisinde bir kaç unsuru barındırdığını söyledi.

Fotoğrafta savaşın verdiği yıkım, insanların, özellikle de çocukların ne kadar etkilendiği ile baba ya da yakınının kurtarma çabasının sevinç ve hüznü bir arada sunduğunu belirten Çubukçu, Jedi'nin fotoğrafı için şunları kaydetti:

"Burada biraz o toprakların tarihini bilenler için, Davud ve Golyat hikayesinde anlatıldığı gibi deve karşı savaşan, güçsüzlerin deve karşı isyanı ve o kavgayı kazanmalarını çağrıştırdı bana. Filistin bayrağı arkasında taş atan bir gencin silüetinin bir dev gibi büyümesi. Resmedilen, atılan taştan daha büyük güç. İradenin aslında karşı tarafa karşı direniyor olması."

Yaşam Kategorisinde ise Hüseyin Yıldız'ın "Beyaz yürüyüş" fotoğrafı ile Halil Fidan'ın " Harran'da yaşam" fotoğraflarını oylayan Çubukçu, Yıldız'ın karesinin doğa, insan ve doğaya karşı mücadeleyi vurguladığını belirtti.

Mücadelenin eğitim için olduğunun anlaşıldığını dile getiren Çubukçu, Fidan'ın karesi için ise, "Bu fotoğrafta belki bir şehirli olsaydı hayvan sevgisi derdik. Burada bir yoksulluk var. Hem oradaki yaşamı bize resmediyor. Bir yandan da yokluklar içerisinde mutlu olduğunu varsayacağımız bir tane kızcağız var. İnsan unsuru önemli." dedi.

Spor kategorisinde ise Erhan Elaldı'nın "Beytullah'ın azmi" karesi ile Mustafa Yalçın'ın "Kadınlar futbolu heyecanı" adlı kareyi seçen Çubukçu, Elaldı'nın karesi için "Fotoğrafa konu olan kişinin azmi, başarısı, inatçılığı... burada hem engelli olması, hem de su altında verdiği mücadeleyi görüyoruz. Baloncuklarla birlikte bence oylardan birisi buna." ifadelerini kullandı.

Yalçın'ın karesinin ise kadınların futbolu ve mücadelesini yansıttığı için başarılı bulduğunu kaydetti.

Gazeteci Mete Çubukçu, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gazeteci Mete Çubukçu, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı - Son Dakika


Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi 21:35 Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti 20:57 Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar
Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi
Advertisement