Son Dakika Haberleri: Gençler Kış Oyunlarında Kızlar Curling'de Gümüş Madalya Kazandık

Gençler Kış Oyunlarında Kızlar Curling'de Gümüş Madalya Kazandık

3 ay önce

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde Curling'de kızlar finalinde Türkiye, Rusya'ya 7-2 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde curling final müsabakaları tamamlandı. Kızlarda  Rusya ile  Türkiye finalde mücadele ederken, erkeklerde ise  Rusya ile  Hollanda birbirlerine rakip oldu.

GÜMÜŞ ALDIK

Curling kızlar final müsabakasında  Türkiye ile  Rusya karşılaştı. İlk end'de bir sayı üretip öne geçen  Türkiye, üstünlüğünü koruyamadı. İkinci end'de 2 sayı üreten  Rusya daha sonra tabelaya dördüncü end'de 1 ve beşinci end'de 3 sayı daha yazdırarak skor üstünlüğünü ele aldı.  Türkiye, altıncı end'de 1 sayı üretse de  Rusya'nın etkili oyunu skoru 7-2'ye getirdi. Curling kızlar mücadelesinde  Rusya altın madalyanın sahibi oldu.  Türkiye ise gümüş madalyada kaldı.

POLONYA 3. OLDU

Kızlarda bronz madalya mücadelesi de nefes kesti.  Polonya ile  Norveç'in kıyasıya geçen mücadelesinde altıncı end'e kadar durum 3-3 devam ederken, son iki end'de  Polonya'nın etkili oyunu skoru 5-3'e taşıdı ve  Polonya bronz madalya uzandı.

Curling erkekler final mücadelesi  Rusya ile  Hollanda arasında oynandı. Çekişmeli geçen maçta  Rusya ikinci end'de skoru 2-0'a getirdi.  Hollanda üçüncü end'de 1 sayıyla karşılık verse de  Rusya avantajını korudu ve dördüncü end'de 2 ve altıncı end'de kaydettiği 1 sayıyla maçı 5-3 kazandı.  Rusya bu skorla curling erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.

Neslihan Atagül, Eşi Kadir Doğulu'nun Baş Harfini Dudağının İçine Yazdırdı Bülent Ersoy, Modacısı Semih Doğruer ile Yeniden Aşk Yaşamaya Başladı
Bakanlık, Ateşli Oyuncunun Bir Yıl Filmde Oynamasını Yasakladı

1