Gençleri ikamet adresleri ele verdi! Polis, 'sigara' yalanına kanmadı - Son Dakika

Gençleri ikamet adresleri ele verdi! Polis, 'sigara' yalanına kanmadı

05.05.2021 12:31

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının artmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından verilen tam kapanma kararına uyan vatandaşlar kadar, kuralları hiçe sayanlar da mevcut. Antalya'da ceza yememek için polis kontrol noktasına 150 metre kala bulundukları araçtan inen iki genç, ekiplerin gözünden kaçmadı. Gençler, "Sigara almak için markete çıktık" deseler de, düzenlenen 6 bin 300 liralık cezadan kaçamadılar. Gençlerin 187 kilometre uzaktaki bulunan Kaş ilçesinde ikamet ettikleri belirtildi.

Muratpaşa ilçesi Sakıp Sabancı Bulvarı üzerinde yaşanan olayda, bulvar üzerinde pandemi nedeni ile alınan tam kapanmadan muaf sürücüleri denetlemek için uygulama noktası oluşturan polis ekipleri, sürücüleri tek tek durdurarak izin belgelerini kontrol etti.

KONTROL YAPILDI

Turistlerin ise yerleşik mi yoksa seyahat amacı ile mi geldiği kontrol edildi. Ekiplerin kontrol yaptığı sırada bir sürücü, uygulama noktasına 150 metre kala 2 gencin araçtan inerek kendilerine doğru kaldırımdan yürüdüğünü söyledi.

"SİGARA ALMAYA ÇIKTIK" DEDİLER

İhbarın ardından durumundan şüphelendikleri gençleri durduran ekipler, izin belgelerinin olup olmadığını sordu. İsimleri Halis K. ve Hüseyin B. olduğu öğrenilen gençler, polis ekiplerine dışarı sigara almak için çıktıklarını belirtti. İzin belgesi olmayan gençlerin sistem üzerinden ikametgahları kontrol edildi. Yapılan incelemede gençlerin ikametlerinin Kaş'ta olduğu görüldü. Polis ekipleri her iki gence kısıtlamayı ihlalden 3 bin 150 TL olmak üzere toplamda 6 bin 300 TL ceza makbuzu düzenledi.

BİRBİRLERİNE BAĞIRDILAR

Yazılan ceza karşısında adeta şaşkına dönen gençler, zaman zaman birbirlerine bağırdı. Gençler kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da "Şikayet edeyim de seni bir gör. İnşallah bu görüntüyü görürüm" diyerek adeta tehdit etti. Düzenlenen makbuzu imzalayan gençler el ve kol hareketleri yaparak yollarına devam etti.

YORUMLAR
500
2 gündür aranan Oğuz, falezlerde ölü bulundu 2 gündür aranan Oğuz, falezlerde ölü bulundu Üst geçitten atlayan kişi polise verdiği sözü tutmadığı için özür diledi: Hakkını helal et Üst geçitten atlayan kişi polise verdiği sözü tutmadığı için özür diledi: Hakkını helal et On binlerce makaron yakalandı On binlerce makaron yakalandı

Son Dakika 3. Sayfa Gençleri ikamet adresleri ele verdi! Polis, 'sigara' yalanına kanmadı - Son Dakika


Advertisement