Genco Erkal İle Marx’ın Dönüşü"Ne Tanıklık Etmeye Devam Edin! - Son Dakika

Genco Erkal İle Marx’ın Dönüşü"Ne Tanıklık Etmeye Devam Edin!

09.02.2011 15:03
Genco Erkal İle Marx’ın Dönüşü

Genco Erkal'ın, 2009 Yılından Bu Yana Türkiye'nin Birçok Yerinde Sahnelediği "Marx'ın Dönüşü" Adlı Tek Kişilik Oyunu; Şubat Ayında İki Kez İstanbullu Tiyatro Severlerle Buluşacak!

Genco erkal'ın, 2009 yılından bu yana türkiye'nin birçok yerinde sahnelediği "marx'ın dönüşü" adlı tek kişilik oyunu; şubat ayında iki kez istanbullu tiyatro severlerle buluşacak! Sahnelendiği her yerde izleyenler tarafından çok beğenilen oyun; 19. yüzyılda getirdiği kapitalizm eleştirisinde bugün de haklı çıkan Karl Marx'ın günümüze yaptığı kısa ziyareti, eğlenceli anlatımıyla canlandırıyor.

Howard Zinn'in kaleme aldığı, Özüm Özgülgen'in Türkçeleştirdiği ve Genco Erkal'ın yönetmenliğini de üstlendiği ilki gerçekleşen tiyatro oyunu "Marx'ın Dönüşü"; 18 Şubat Cuma akşamı saat 20:30'da Muammer Karaca Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

Genco Erkal'ın tek kişilik tiyatro oyunu "Marx'ın Dönüşü"; krizle sarsılan kapitalist sistemi, Karl Marx'ın bakış açısı ve güldüren yorumlarıyla tiyatro sahnesinde sorgularken, Marx'ın 19. yüzyılda getirdiği kapitalizmin eleştirisinin günümüzde de geçerli olduğunu gösteriyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, içinde yaşadığımız dönem ile Marx'ın yaşadığı dönemin iç içe geçtiği "Marx'ın Dönüşü" adlı tek kişilik oyunda; Karl Marx'ın, karısı Jenny, kızı Eleanor, dostu Engels ve siyasi rakibi Bakunin gibi karakterlerle ilgili değerlendirmeleri önemli yer tutuyor. Sergilendiği her yerde yoğun ilgi gören oyunda Marx; yaşamıyla ilgili olaylar, Jenny ile evliliği, Londra'ya sürülmesi, üç çocuğunun ölmesi, zamanın politik çatışmaları, İrlanda'nın İngiltere'ye karşı direnişi, Avrupa'daki 1848 devrimleri, Komünist Hareket ve Paris Komünü olayları hakkında konuşuyor.

Genco Erkal İle Marx’ın Dönüşü Ne Tanıklık Etmeye Devam Edin! </p><p>

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Genco Erkal İle Marx’ın Dönüşü'Ne Tanıklık Etmeye Devam Edin! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beckham, Manchester United ve PSG'yi geride bıraktı! Kazanacağı ücret dudak uçuklatacak Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Üst mahkeme kararı bozdu, Palu ailesi davası yeniden başladı İrem Derici'nin geçen hafta müzikseverlerle buluşturduğu şarkısının klibi olay oldu Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin "istifa" haline gelmesi çok büyük acı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Son Dakika! Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar "inşaattan düştüm" diyerek istifa etti