Germencik'te Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu - Son Dakika

Germencik'te Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu

04.05.2017 11:14
Germencik'te Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu

Germencik ilçesinde Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu gerçekleştirildi.

Germencik ilçesinde Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu gerçekleştirildi.

Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen sempozyuma ilişkin gazetecilere açıklamada bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Üçüncü, çeşitli üniversitelerden bilim insanlarının katılımıyla, Türk dünyasının geçmiştin günümüze milli bilinç etrafında oluşturduğu birikimi ele aldıklarını söyledi.

Dünyanın birçok yerinde Türk nüfusunun olduğunu ve varlığını koruduğunu aktaran Üçüncü, "Türkçe, İngilizceden sonra dünya üzerinde coğrafi olarak en yakın bir kültür coğrafyasına yayılım alanlarına sahiptir. Dünyanın geleceğinde söz sahibi olacağı dillerden birisidir. Kalıcı kültür dillerinden bir tanesidir. Bu kültür bilincinin, dil bilincinin gelecek kuşaklara aktarılması açısından bu anlamdaki etkinliklerin ve bilimsel faaliyetlerin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Biz de bilim adamları olarak bu çalışmaya katkı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Sempozyumun ardından belediye parkında Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu konser verirken yöresel halk oyunları gösterisi de yapıldı.

Programa, Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Ümmet Akın, MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter ve vatandaşlar katıldı.

Germencik Müftülüğü'nden çocuklara mahremiyet semineri Germencik Müftülüğü'nden çocuklara mahremiyet semineri Aydın'da orman yangını Aydın'da orman yangını Marmaris'te orman yangını Marmaris'te orman yangını
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Germencik'te Uluslararası Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement