Güçler Birleşiyor! - Son Dakika
Teknoloji

Güçler Birleşiyor!

Panasonic, Samsung, SanDisk, Sony ve Toshiba yeni nesil güvenli bellek çözümleri için güçlerini birleştiriyor!

05.01.2012 11:42  Güncelleme: 11:44

Beş şirket 'Yeni Nesil Güvenli Bellek Girişimi'ni oluşturmak üzere bir araya geliyor. Bu işbirliğiyle akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılan başta SD kartlar olmak üzere çeşitli flash bellek cihazlarının HD içerikleri ileri düzeyde korunacak.

Panasonic, Samsung, SanDisk, Sony ve Toshiba şirketleri, SD kartlar ve çeşitli depolama cihazlarının da dahil olduğu flash bellek kartları için yeni bir içerik güvenliği teknolojisi üzerinde işbirliği yapma anlaşmasına vardıklarını duyurdu. "Yeni Nesil Güvenli Bellek Girişimi" *1 adı verilen anlaşma kapsamında bu beş şirket, tablet ve akıllı telefon gibi ileri düzey tüketici uygulamalarında kullanılan SD kartlar ve gömülü bellekler için HD kapasiteli güvenliğin lisanslamasına ve tanıtımına başlayacak.

Söz konusu içerik güvenliği çözümü HD içerikleri koruyabilmeye yetecek kadar dayanıklı olacak. Girişimin flash bellek ve açık anahtar altyapısına dayanan dayanıklı içerik koruma için geliştirilen benzersiz ID (tanımlama) teknolojisi gibi teknolojileri üzerinden yüksek seviyede bir içerik güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Beş şirket bu teknolojinin HD ağ indirme, içerik yayınlama ve Blu-ray Disc*2 içeriğinin dijital ortamda kopyalanması/kopyalama yönetimi gibi çeşitli HD içerik uygulamalarını mümkün kılacağına inanıyor. Kullanıcılar bu uygulamalar sayesinde Android*3 tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler, televizyonlar ve Blu-ray*4 ürünleri gibi çeşitli cihazlarda HD içeriğin keyfini yaşayabilecekler.

Bu işbirliğinin önümüzdeki yıl yeni güvenli bellek teknolojisinin lisanslamasının başlamasına önemli katkıda bulunacağını düşünülüyor. Şirketler bu teknolojiyi kullanan flash bellek ürünleri ve çeşitli gömülü flash bellek çözümlerinin 2012 yılında pazarda olmasını bekliyor.

Panasonic Teknolojiden Sorumlu Müdürü Yoshiyuki Miyabe konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Panasonic Blu-ray ve Blu-ray 3D teknoloji ve ürün geliştirmeleriyle, her zaman için en iyi deneyimi sunmaya çalışmaktadır. Yeni güvenli bellek çözümümüzle oturma odası deneyimi ve mobil deneyim arasında güçlü bir bağlantı oluşturma konusunda son derece heyecanlıyız. Artık tüketiciler başta filmler olmak üzere en çok sevdikleri içerikleri akıllı telefon ve tabletlerinden de izleyebilecekler.

Samsung Electronics Bellek Bölümü Başkan Yardımcısı Young-Hyun Jun ise şunları söyledi: "Samsung artık gelişmiş bir güvenlik çözümü geliştirmek için uygun bir zaman olduğuna inanıyor ve flash bellek çipleriyle uygulanabilirliği yüksek bir çözüm sunma fırsatını memnuniyetle karşılıyor. Samsung'un teknolojiyi mükemmelleştirme konusunda gösterdiği bağlılık yeni ileri düzey güvenlik çözümünü uygulayan yüksek performanslı NAND teknolojilerinin pazarda kendine yer bulmasıyla daha da ileri bir seviyeye taşınmış bulunuyor."

SanDisk Stratejiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sumit Sadana: "Tüketiciler artık online ve offline içeriğin çoklu cihaz platformları arasında zahmetsizce tüketilebilmesi için hazır. SanDisk önemli içerikleri koruyan dayanıklı güvenlik teknolojileri ile yeni bir kullanım deneyimine olanak tanıyan bellek çözümlerini sunarak kendi inovasyon tarihinde yeni bir çığır açmak için sabırsızlanıyor" açıklamasını yaptı.

Sony CEO'su ve Başkan Yardımcısı Hiroshio Yoshioka şunları söyledi: "Bu girişim tarafından oluşturulan güvenlik çözümünün tüketicilere yüksek kaliteli deneyimi istedikleri zaman istedikleri yerde yaşayabilmelerine imkan vereceğini düşünüyoruz. Sony içerik oluşturma, dağıtma ve görüntü izletme alanında sunduğu ileri düzey teknolojilerle her zaman için insanlara büyüleyici deneyimler sunmuştur."

Toshiba Bellek Bölümü, Yarı iletken ve Depolama Ürünleri Şirketi Başkan Yardımcısı Yasuo Naruke ise şu açıklamayı yaptı: "Bu teknoloji flash bellek uygulamalarına yeni bir kapı açacak. Bir flash bellek üreticisi olarak, flash bellek teknolojimizin HD içerikleri daha uygun ve heyecanlı deneyimlerle insanlara sunacak olmasından çok mutluyuz. İnsanları şaşırtacak yeniliklere imza atmak için geliştirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Teknoloji Güçler Birleşiyor! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement