Gümüşhane'de Spor Seferberliği - Son Dakika

Gümüşhane'de Spor Seferberliği

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklaşa hazırladığı proje ile 2 bin gencin spor yapmasını hedefliyor.

Gümüşhane'de Spor Seferberliği, System.String[]

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklaşa hazırladığı proje ile 2 bin gencin spor yapmasını hedefliyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilecek olan "Bilinçli Sporla Sosyal Eğitimini Tamamla" adlı 492 bin liralık projenin tanıtım toplantısı Gümüşhane Üniversitesinde gerçekleştirildi.


Proje Koordinatörü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Ahmet Yılmaz Albayrak başkanlığında yapılan toplantıya proje ekibi, akademisyenler ve antrenörler katıldı.


Projenin Gümüşhane ve tüm ilçelerinde 18 ay boyunca uygulanacağını, proje kapsamında 29 farklı branşta kurslar açılacağını ve bu kurslara 14-25 yaş arası gençlerin katılacağını ifade eden Albayrak, hedeflerinin 2 bin genci sporla buluşturmak olduğunu söyledi.


Gümüşhane'nin bulunduğu konum ve kültürel yapısı itibarı ile coğrafi geçiş bölgesinde bulunduğunu, bu konumundan dolayı da farklı kültürleri içerisinde barındıran bir il olduğunun altını çizen Albayrak, "Hem yerel gençler hem de farklı kültürlerden üniversiteye gelen öğrenciler Gümüşhane kültürüne uyum sorunu yaşamakta, bu sorunlar neticesinde de kendilerini sosyal çevreye kapalı tutmaktadırlar. Gümüşhane Üniversitesi içerisinde yapacağımız 178 bin lira bedelli Gençlik Evi ile de gençlerimiz etkinliklerini yapacak, dinlenip satranç gibi kapalı alan etkinliklerini de yapma imkanı bulacak." dedi. Albayrak, Gençlik Evinin projesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanacak bir mimari proje olacağını, Gümüşhane Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığının destekleriyle inşa edileceğini de sözlerine ekledi.


Projede sportif faaliyetlerin yanı sıra Gümüşhane ve çevre illere gezi programları düzenleneceğini dile getiren Albayrak, proje ile gizli sporcuları bünyesinde barındıran Gümüşhane'de yetenekli gençleri bulup ülke sporuna kazandırmak istediklerini, Gümüşhane'de yapılmayan spor branşlarının bilinirliğini artırarak Gümüşhane spor hayatında farkındalık oluşturmak istediklerini kaydetti.


Proje kapsamında açılacak 29 kurs branşı şu şekilde: Atıcılık, atletizm, arama kurtarma ve ilk yardım, badminton, basketbol, dağcılık, futbol, futsal, güreş, hentbol, karate, kickboks, masa tenisi, okçuluk, step aerobik, taekwondo, tenis, voleybol, ortantring, aikido, halk oyunları, modern danslar, ebru ve yağlıboya, fotoğrafçılık, tiyatro, müzik, kayak, yüzme ve fitness. - GÜMÜŞHANE


Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Sibel Can'ın yıllar önce sünnet düğününde dansözlük yaptığı görüntüler ortaya çıktı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Sembol oyununu kazanan Elif, Survivor 2020'nin çeyrek finaline kalan ilk yarışmacı oldu Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve 3 arkadaşına dava açıldı Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık