Güzin ve Zeynep Özyağcılar'dan Bir İlk! - Son Dakika

Güzin ve Zeynep Özyağcılar'dan Bir İlk!

19.02.2016 10:07
Güzin ve Zeynep Özyağcılar'dan Bir İlk!

Daha önce dünyanın hiçbir sahnesinde gerçek bir anne-kız tarafından oynanmayan "Demir"de; Güzin ve Zeynep Özyağcılar anne-kız rolünü birlikte üstlenerek bir ilke imza atıyorlar!

"Demir"; 23 Şubat akşamı Profilo Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilir.

Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan "Demir"; etkileyici metni ve oyuncu performanslarıyla izleyenleri, kadının savruluşuna, sistemdeki yerine ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor. Başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay'ın yer aldığı oyun, bir anne ile kızının yıllar sonra tekrar bir araya gelme hikayesini anlatıyor.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro'nun dünyada en çok oynanan oyunu olma özelliğini taşıyan "Demir";15 yıl önce koçasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.

Yönetmenliğini Serkan Üstüner'in yaptığı "Demir"in yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören'e, dekor tasarımı Cihan Asar'a, müzikleri ise Selimcan Yalçın'a ait.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Güzin ve Zeynep Özyağcılar'dan Bir İlk! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement