Köydes Değerlendirme Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı - Son Dakika

Köydes Değerlendirme Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı

06.10.2021 14:02
Köydes Değerlendirme Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı

2021 yılı Köydes 2. Değerlendirme Toplantısı, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

2021 yılı Köydes 2. Değerlendirme Toplantısı, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında 2021 mali yılında Siirt'te gelen 28. 838. 985 TL'nin sektörel bazda ilçelere dağılımı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Hacıbektaşoğlu'nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Fatih Kurt, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, ilgili kurum müdürleri, İl Özel İdaresinin ilgili birim müdürleri ile Köylere Hizmet Götürme Birliği personeli katıldı.

İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantıda, ilimiz için tahsis edilen KÖYDES ödeneğinin ilçeler bazında yol, ulaşım hizmetleri ile köy içme suyu alanlarında ihtiyaçların tespiti ve değerlendirilmesi yapıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, köylere yapılacak yatırımların proje süreçlerinin her aşamasının titizlikle takip edilmesini istedi.

Vatandaş memnuniyetinin her şeyden önemli olduğunun altını çizen Vali Hacıbektaşoğlu, ilgili Kaymakamlıklar ve İl Özel İdaresinin ilgili birimleri arasında koordinasyonun önemine değindi.

Vali Hacıbektaşoğlu, köylerin alt yapılarının iyileştirilmesine yönelik planlanan proje ve çalışmaların zamanında ve herhangi bir aksaklığa mahal vermeden tamamlanması yönünde Kaymakamlar ve kurum yöneticilerine talimat verdi.

Toplantıda, yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması karar altına alındı.

YORUMLAR
500
Çin'in Jiangsu Eyaletinin Yurtdışı Yatırımları Yılın İlk Yarısında Arttı Çin'in Jiangsu Eyaletinin Yurtdışı Yatırımları Yılın İlk Yarısında Arttı Suudi Aramco Uzmanı, Çin ile Ticaret ve Yatırım İşbirliği Olasılıkları Konusunda İyimser Suudi Aramco Uzmanı, Çin ile Ticaret ve Yatırım İşbirliği Olasılıkları Konusunda İyimser 2000 Evler TOKİ'de İçme Suyu Hattı Yenileniyor 2000 Evler TOKİ'de İçme Suyu Hattı Yenileniyor
Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Köydes Değerlendirme Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı - Son Dakika

Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.

Advertisement