Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Sürecini İlerletmek İçin Düşünce Kuruluşu Ağı Kuruldu - Son Dakika

Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Sürecini İlerletmek İçin Düşünce Kuruluşu Ağı Kuruldu

24.09.2022 00:53
Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Sürecini İlerletmek İçin Düşünce Kuruluşu Ağı Kuruldu

HAİKOU, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in güneyindeki Hainan eyaletinde, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) sürecini ilerletmek amacıyla Cuma günü bir düşünce kuruluşu ağı kuruldu.

HAİKOU, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in güneyindeki Hainan eyaletinde, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) sürecini ilerletmek amacıyla Cuma günü bir düşünce kuruluşu ağı kuruldu. RCEP Düşünce Kuruluşu Ağı, Hainan merkezli Çin Reform ve Kalkınma Enstitüsü (CIRD) ile Singapur Ulusal Üniversitesi'ne bağlı Doğu Asya Enstitüsü tarafından başlatıldı. Söz konusu ağ, aralarında Çin'in de yer aldığı dokuz RCEP üye ülkesindeki 13 düşünce kuruluşundan destek gördü. CIRD Başkanı Chi Fulin, ağın amacının, "açık ve ortak bir akademik işbirliği ağı" oluşturmak için bölgedeki düşünce kuruluşlarıyla birlikte çalışmak ve RCEP sürecinin ilerlemesi için entelektüel destek sağlamak olduğunu söyledi.

YORUMLAR
500
Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı Japonya ve Çin Arasındaki Diplomatik İlişki Lerin Normalleşmesinin 50. Yıldönümü İçin Hatıra Pulu Basıldı Japonya ve Çin Arasındaki Diplomatik İlişki Lerin Normalleşmesinin 50. Yıldönümü İçin Hatıra Pulu Basıldı Çin'in BM Temsilcisi'nden Batılı Ülkelere Sömürgecilik Tarihleri Üzerine Düşünme ve Hataları Düzeltme Çağrısı Çin'in BM Temsilcisi'nden Batılı Ülkelere Sömürgecilik Tarihleri Üzerine Düşünme ve Hataları Düzeltme Çağrısı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Sürecini İlerletmek İçin Düşünce Kuruluşu Ağı Kuruldu - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement