Son Dakika Haberleri: Hava Sıcak Diye Aracının Camını Açık Bırakan Dikkatsiz Vatandaş, Biriktirdiği 110 Bin Lirayı Çaldırdı

Hava Sıcak Diye Aracının Camını Açık Bırakan Dikkatsiz Vatandaş, Biriktirdiği 110 Bin Lirayı Çaldırdı

27 gün önce

Adana'da, biriktirdiği 110 bin lirayı hava sıcak diye camlarını açtığı otomobilinin koltuğuna koyan İsmail Mert isimli vatandaş, tüm parasının çalındığını görünce neye uğradığını şaşırdı.

Adana'da yurt dışında çalışıp biriktirdiği 110 bin lirayı kurbanlık koyun alıp satmak için bankadan çektikten sonra otomobiline koyan İsmail Mert, hava sıcak olduğu için otomobilin camını ve kapısını açık bıraktı. Talihsiz adam, kendisini takip eden soygunculara bütün parasını çaldırdı.

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Sarıçam ilçesi, Esentepe Mahallesi, Kozan Bulvarında meydana geldi. İddiaya göre, Özbekistan'da elektrik santralinde çalışan İsmail Mert, 110 bin lira para biriktirdi. 10 ay sonra Adana'ya dönen Mert, bu parayla Kurban Bayramı'nda koyun alıp satmak için hazırlık yaptı. Biriktirdiği parayı Mobilyacılar Sitesi içinde bulunan bankanın şubesinden çeken Mert, akrabalarının iş yerine gitti.

PARAYI OTOMOBİLİN YAN KOLTUĞUNA KOYDU, CAMI VE KAPIYI AÇIK BIRAKTI

Bu arada Mert'in bankadan para çektiğini gören otomobilli şahıslar onu takip etmeye başladı. Buradan ağıl için, tel örgü ve çinko almak isteyen Mert, parayı otomobilinin yan koltuğu üzerine koydu. Mert hava sıcak olduğu için otomobilin camını ve kapısını da açık bıraktı.

ARACIN CAMINDAN 110 BİN LİRAYI ÇALDILAR

Mert'i banka çıkışından beri takip eden şüpheliler, açık olan araç camından 110 bin lirayı aldı. Geri döndüğünde paranın yerinde olmadığını gören Mert, şoka girdi.

SOYGUNCULARIN BİNDİĞİ ARACIN PLAKASI TESPİT EDİLDİ

İhbar üzerine olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ise çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Ekipler, şüphelilerin bindiği aracın plakasını tespit etti. Tüm birikiminin çalındığını söyleyen İsmail Mert, "Soyguncular beni bankadan beri takip ediyormuş, bir anlık dalgınlık sonucu paramızı çaldılar" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hava Sıcak Diye Aracının Camını Açık Bırakan Dikkatsiz Vatandaş, Biriktirdiği 110 Bin Lirayı Çaldırdı
Haber Yayın Tarihi : 26.04.2019 09:53 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Ünlü YouTuber Enes Batur, Tulu Bacı ile Evlendi PKK'lı Terörist, Eren Bülbül'ü Neden Şehit Ettiklerini İtiraf Etti Tarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu