Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı - Son Dakika

Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı

Video paylaşım platformu YouTube'da Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi ya da bilinen adıyla ASMR türünde çektiği videoları ile bilinen Güney Koreli YouTuber Sooyoung, hayvanları canlı canlı yediği videolar sebebiyle büyük tepki çekti.

Güney Koreli YouTuber Sooyoung, Youtube'ta canlı canl hayvan yediği için tepki çekti. Genellikle ahtapot veya kalamar gibi deniz mahsullerini yiyen Ssoyoung, sosyal medyadaki kullanıcılar tarafından hayvan istismarı ile suçlandı.

"HAYVANLARA İŞKENCE ETMEYİ SEVEN BİR SOSYOPAT"

Sooyoung'a yönelik tepkilerin büyümesinin bir nedeni de popüler YouTuber Ethan Klein'ın çektiği video oldu. h3h3Productions adlı kanalındaki yeni videosunda ASMR temalı videoların artık çok ileri gittiğini söyleyen Klein, Güney Koreli YouTuber'ı "hayvanlara işkence etmeyi seven bir sosyopat" olarak tanımlamıştı.

Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı

HAYVAN İSTİSMARIYLA SUÇLANIYOR

Ssooyoung'ın kanalında yayınladığı son videosunun altına oldukça sert ifadeler içeren yorumlar geldi. Kullanıcılar Güney Koreli Youtuber'ı hayvan istismarıyla suçlandı.

Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı

ASMR NEDİR?

Tam adı Automonous Sensory Meridian Response (Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi) olan ASMR, rahatlatıcı etkiye sahip bir ses türü olarak biliniyor. Beyinsel orgazm veya omurga karıncalanması şeklinde de adlandırılan ASMR, özellikle YouTube sayesinde bir trend hale geldi. Yemek sesi, kağıt sesi, makas sesi, tıklama sesleri, paket açılımı ve fısıltı, ASMR etkisi yaratan seslerin başında geliyor. Endorfin salgılaması nedeniyle beyin fonksiyonlarını rahatlatan bu sesler, bilhassa uyku problemi yaşayan kişiler için birebir. Nitekim bilimsel araştırmalar da bu kanıyı doğruluyor.

Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı

Editörün notu: Video, Türk toplumunun tüketim kültürüne ve hassasiyetlerine aykırı olduğundan haberin içine eklenmemiştir.

Hayvanları canlı canlı yerken video çeken Youtuber'a tepki yağdı

Son Dakika

20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor Son Dakika: İspanya'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte sadece 1 kişi hayatını kaybetti ABD'de koronavirüs nedeniyle 27 Mayıs'ta 839 kişi hayatını kaybetti Cani baba, 35 yaşındaki kişiye kaçan 13 yaşındaki kızının uykudayken kafasını kesti Hastanenin kapısında 3 aydır böyle bekliyor! Sebebi yürek yaktı Ukrayna'da Türk turistler, "en cömert turist" seçildi ABD'de polisin boğarak öldürdüğü siyahi genç olayında yeni görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: NASA'nın 9 yıl sonra düzenleyeceği ilk insanlı uzay seferi 30 Mayıs'a ertelendi Japon hükümeti turizmi canlandırmak için tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 1.250 lira verecek Yunanistan, halkını koronavirüsten korumak için verem aşısını deniyor