HDP'nin Gaziantep 1. Sıra Adayı Celal Doğan - Son Dakika

HDP'nin Gaziantep 1. Sıra Adayı Celal Doğan

07.04.2015 14:54

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre HDP'nin Gaziantep Milletvekili 1. sıra adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gaziantep 1. sıra adayının Celal Doğan olduğu öğrenildi. YSK'ya verilen listede 1. sıra milletvekili adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti. Abdullah Demirbaş'ın ise ilk 6 dışında kaldığı öğrenildi.

MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMIŞTI

Celal Doğan 1 Ağustos 1943'te Gaziantep Nizip'te doğdu. Avukat, siyasetçi, spor adamı. Gaziantep eski belediye başkanı. 16. dönem milletvekili.

CELAL DOĞAN KİMDİR?

Celal Doğan, 1 Ağustos 1943'de Gaziantep'in Nizip İlçesi, Çanakçı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini Çanakçı Köyü İlkokulu'nda, orta öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1973-1977 yılları arasında serbest avukatlık yapan Celal Doğan, 1977 genel seçimlerinde Gaziantep Milletvekili seçildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

1980'e kadar milletvekilliğine devam eden Doğan, bu görevinden sonra tekrar serbest avukatlığa döndü. 1989 yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan ve bu göreve seçilen Celal Doğan, 1994 ve 1999'da yapılan yerel seçimlerde de tekrar aynı göreve seçildi.

SPOR ADAMLIĞI DA YAPTI

1993 yılından bu yana Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı görevini de yürüten Doğan, Aysel Doğan ile evli ve iki çocuk babasıdır. Gaziantepspor, Celal Doğan döneminde kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmış ve Süper Lig'in en önemli takımlarından biri haline gelmiştir.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel HDP'nin Gaziantep 1. Sıra Adayı Celal Doğan - Son Dakika


Advertisement