Hindistan'da "Modi çok yaşa" sloganı atmayı reddeden Müslüman şoföre eziyet edildi - Son Dakika

Hindistan'da "Modi çok yaşa" sloganı atmayı reddeden Müslüman şoföre eziyet edildi

Hindistan'ın Racastan eyaletinde, Başbakan Narendra Modi için "çok yaşa" sloganı atmayı reddeden Müslüman şoför, 2 kişi tarafından dövüldü. Kachava'nın şikayeti üzerine polis, 35 yaşındaki iki zanlıyı gözaltına aldı.

Hindistan'da Indian Express gazetesindeki habere göre, Sikar şehrinde "rikşa" (taksi) olarak kullanılan 3 tekerlekli triportör şoförlüğü yapan 52 yaşındaki Gaffar Ahmed Kachava, bir köyde iki kişi tarafından durdurularak "Modi çok yaşa" ve "Jai Shri Ram" (Tanrı Ram'a selam olsun)" gibi Hinduizm'e ait çeşitli sloganlar atmaya zorlandı. Kachava, yaptığı açıklamada, "Slogan atmayı reddettiğimde sakalımı çektiler, bana tekme ve yumruk attılar. 2-3 dişim kırıldı. Benden Pakistan'a gitmemi istediler" dedi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Müslüman şoför hastaneye kaldırıldı. Kachava'nın şikayeti üzerine polis, 35 yaşındaki iki zanlıyı gözaltına aldı. Sosyal medyada, aralarında siyasetçi ve gazetecilerin bulunduğu binlerce kişi, yaşanan olaya tepki gösterdi.

MÜSLÜMANLAR SIK SIK ŞİDDETE MARUZ KALIYOR

Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin son yıllarda arttığı Hindistan'da çok sayıda benzer olay yaşanıyor. 31 Temmuz'da Hindistan'ın Gurgaon şehrinde aracında inek eti taşıdığı iddiasıyla Müslüman bir genç linç edilmişti. Hindistan'da geçen sene haziranda Tabrez Ensari adındaki Müslüman gencin öldürülmesi, ülkede Müslümanlara yönelik şiddet tartışmalarını yeniden gündeme getirmişti. Direğe bağlanarak 12 saat boyunca dövülen Ensari, olaydan 4 gün sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Hindistan'da Modi çok yaşa sloganı atmayı reddeden Müslüman şoföre eziyet edildi

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 19:39 - Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Hindistan'da 'Modi çok yaşa' sloganı atmayı reddeden Müslüman şoföre eziyet edildi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (1)
  • hintli dilencilere bak: hintli dilencilere bak daha düne kadar 0.00000000001 euro ya 18 ay sigortasız çalışıyorlardı adam olmuşlar. Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır

Son Dakika

ABD'nin TikTok ve WeChat'i yasaklamasının ardından Çin'den "güvenilmez şirket ve kişiler" hamlesi geldi Öfkeli abla, anne babasını odaya kilitleyen kardeşini öldürdü Köyü yanan vatandaşlar Türk bayrağını alevlere teslim etmedi Tasarladığı cihazla anne ve babasının mezarlarını izleyip, dua okuyor 2 kişiyi öldüren zanlılar, husumetli oldukları ailenin tüm fertlerini öldürmeyi planlamışlar 11'inci kattaki evinin penceresini silerken düşen kadın öldü Her şey bir anda oldu! Çürüyen binanın balkonu yoldan geçenlerin üzerine düştü Ekonomik güçlük çeken Mahmut Tuncer, pandemi kurallarına uymayanlara isyan etti