Son Dakika Haberleri: Hong Kong'ta Tur Otobüsü Devrildi: 18 Ölü

Hong Kong'ta Tur Otobüsü Devrildi: 18 Ölü

12 yıl önce

Hong Kong'ta Kapasitesinin Üstünde Yolcu Taşıyan Bir Otobüsün Bariyerlere Çarparak Devrilmesi Sonucu 18 Kişi Hayatını Kaybetti.

Hong Kong'ta Tur Otobüsü Devrildi: 18 Ölü, System.String[]
Hong Kong'ta kapasitesinin üstünde yolcu taşıyan bir otobüsün bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu 18 kişi hayatını kaybetti.

Otobüsün freninin patlaması nedeniyle meydana geldiği belirtilen kazada, birçoğu ağır 40 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Polis, otobüsün dini bir kutlama için Sai Kung bölgesine giden, çoğunluğu yaşlı 58 kişiyi taşıdığını bildirdi.

Bu arada Hong Kong yerel hükümet başkanı Donald Tsang yaralıları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yetkililer, olayın 2003'ten bu yana Hong Kong'da meydana gelen en büyük kaza olduğunu söyledi. 2003'de bir otobüsün şarampole yuvarlanması sonucu 21 kişi hayatını kaybetmişti.

(DPA-SG-İB-BA-D)
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2008 02:03 Kaynak: İHAÇığ kütlesinde tehlikeli selfie! Eski sevgilisine çıplak fotoğrafları ile şantaj yapan sanığa 3 yıl hapis Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi