Son Dakika Haberleri: İç hat uçak biletlerinde 450 TL olan tavan fiyat uygulaması başladı

İç hat uçak biletlerinde 450 TL olan tavan fiyat uygulaması başladı

30 gün önce

Bayram ve tatil dönemlerinde iç hat uçak bilet fiyatlarındaki astronomik artışını engellemek adına tek yön için belirlenen 450 TL'lik tavan ücret, havayolu şirketleri tarafından bilet fiyatlarına yansıtılmaya başlandı.

Hava yolu şirketleri, 2017 yılında iç hat bilet fiyatlarında 352 TL olarak belirlenen tavan ücretin, artan maliyetleri gerekçe göstererek artırılmasını talep ediyordu. Geçtiğimiz günlerde bayram ve tatil dönemi de dahil Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi sınıfında tavan ücret 450 TL'ye çıkarılırken, bilet satışları da yeni tavan ücretine göre yapılmaya başlandı. Hava yolu şirketlerinin bilet satış sayfalarında, yoğun taleplerin alındığı noktalarda yeni tavan ücretin uygulandığı görüldü. Taleplerin yoğun olduğu noktalara, ekonomi uçuşlarında tek yönde sınıflarına göre bilet fiyatları da değişiyor. Yeni tavan ücreti ile iç hatlar uçuşu yapacak yolcular business sınıfı hariç bayram ve tatil dönemi de dahil ekonomi sınıfında artık 450 TL' den fazla bilet ücreti ödemeyecek.

TAVAN ÜCRET 6 YIL ÖNCE BAŞLADI

İç hat bilet fiyatlarının tatilde ve bayram döneminde aşırı artışını engellemek için 6 yıl önce tavan bilet fiyatı uygulaması, Ulaştırma Bakanlığı'nın girişimiyle başlatılmıştı. Sözlü olarak tavan ücret havayolu şirketlerine tavsiye edilmiş ve 2013 yılında iç hatlarda tek yönde tavan ücret 299 TL olarak belirlenmişti. Tavan ücret 2014 yılında 309 TL'ye, 2017 yılından ise 352 TL olarak belirlenmiş ve 2019 yılının Ekim ayına kadar aynı ücret tarifesi devam etmişti. İç hat business sınıfında ve dış hat bilet fiyatlarında ise tavan ücret uygulaması bulunmuyor.

İç hat uçak biletlerinde 450 TL olan tavan fiyat uygulaması başladı
Haber Yayın Tarihi: 15.10.2019 11:36 Kaynak: DHAO Ses Türkiye'ye konuk olan Ajda Pekkan jüri üyelerinin ağzını açık bıraktı
41 yaşındaki oyuncu Mine Tugay, kırmızı bikinili paylaşımıyla hayran bıraktı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi