Iğdır'da Polis Ekiplerine Taşlı, Sopalı Saldırı - Son Dakika

Iğdır'da Polis Ekiplerine Taşlı, Sopalı Saldırı

23.07.2014 16:24
Iğdır'da Polis Ekiplerine Taşlı, Sopalı Saldırı

Hırsızlık suçundan aranması bulunan şüpheliyi gözaltına almaya çalışan polis ekipleri, şüphelinin arkadaşları tarafından taşlı ve sopalı saldırıya uğradı.

Iğdır'da hırsızlık suçundan aranması bulunan şüphelinin gözaltına alınması sırasında çıkan olayda, asayiş şube müdürü ve 5 polis memuru hafif şekilde yaralandı. Olaya karışan 6 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Iğdır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık ve gasp suçlamaları nedeniyle aranması bulunan E.S'yi il merkezindeki Atatürk Caddesi'nde gözaltına aldı.

EKİP OTOSUNDAN ATLAYARAK KAÇTI

Gözaltı işlemi sırasında olay yerinde olan E.S'nin arkadaşları, ekip otosunu takip etmeye başladı. Bu sırada hareket halindeki ekip otosunun kapısını açarak atlayan E.S, arkadaşlarının aracına binmeyi başardı.

KOVALAMACA BAŞLADI

Bunun üzerine emniyet ekipleriyle şüpheliler arasında kovalamaca başladı. Kovalamaca sırasında araçları arızalanan şüpheliler, Aşağı Çarıkçı köyü mevkisinde araçtan indi.

ŞÜPHELİLERLE POLİSLER ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Bu sırada polis ekipleri ve şüpheliler arasında kavga çıktı. Köyde yaşayan bazı vatandaşların da karışması üzerine büyüyen taşlı ve sopalı kavgada, Asayiş Şube Müdürü Gürcan Alev ve 5 polis memuru çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kavgaya karıştığı belirlenen 6 kişi gözaltına alındı. Kargaşadan faydalanan hırsızlık zanlısı E.S. de ormanlık araziye kaçarak izini kaybettirdi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyet ekipleri, E.S'nin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Öte yandan taşlı ve sopalı saldırı nedeniyle polis araçlarında hasar oluştu.

Adıyaman'da 2 maganda yakalandı Adıyaman'da 2 maganda yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Iğdır'da Polis Ekiplerine Taşlı, Sopalı Saldırı - Son Dakika


Advertisement