Vergi dairesine borçlarını ödemek için gidenler, kapalı kapı sürpriziyle karşılaştılar - Son Dakika

Vergi dairesine borçlarını ödemek için gidenler, kapalı kapı sürpriziyle karşılaştılar

28.02.2021 14:10

Vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son gün olması nedeniyle İkitelli 'de sanayi sitesinin içinde bulunan vergi dairesine gelenler, sitenin kapalı kapısı ile karşılaştılar. Birçok kişi demir kapının üzerinden atlarken bazıları da tel örgülerde bulunan küçük delikten geçerek vergi dairesine ulaştı.

Vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için vergi dairelerinin hafta sonu açık olmasına karar verildi. Bu kapsamda ödemelerini yetiştiremeyen veya son güne bırakan vatandaşlar vergi daireleri önünde yoğunluk oluşturdu. Yoğunluğun oluştuğu noktalardan birisi de İkitelli'de bulunan vergi dairesi oldu. Dolapdere Sanayi Sitesi içinde bulunan vergi dairesine giden yolda bulunan ve site yönetiminin sorumluluğunda olduğu öğrenilen sürgülü demir kapı, kapalı idi. Vatandaşların birçoğu demir kapının üzerinden atlamayı tercih ederken bazıları da tel örgü kısmında bulunan küçük delikten geçerek vergi dairesine ulaştı.

"GÜVENLİĞE SÖYLEDİK 'BİZ BAKMIYORUZ' DEDİLER"

Saatlerdir ödeme yapmak için sıra bekleyenlerden Mustafa Çakmak, "Saat 10.00'da geldim daha sıra gelmedi. İki saatte 80 kişi aldılar. Vergi dairesi açık, kapı kapalı çitlerin üzerinden atlayıp giriyoruz. Güvenliğe söyledik biz bakmıyoruz dediler" dedi.

"PARA ÖDEMEYE GELDİK ÇİLE ÇEKİYORUZ"

Ödeme yapmak için çile çektiklerini belirten Fahri Demir isimli bir vatandaş da "Yapılandırma için para ödemeye geldik ama çile çekiyoruz, bariyerlerden atlamak zorunda kalıyoruz. Bir çare bulunması lazım" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
500
Almanya Başbakanı Scholz vergi kaçakçılığı iddialarını reddetti Almanya Başbakanı Scholz vergi kaçakçılığı iddialarını reddetti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının açılışında konuştu Açıklaması TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının açılışında konuştu Açıklaması Consus Enerji'nin Gelirleri 2022 Yılı İkinci Çeyreğinde 266 Milyon TL'ye, Net Kârı Artışla 31 Milyon 275 Bin 9 TL Oldu Consus Enerji'nin Gelirleri 2022 Yılı İkinci Çeyreğinde 266 Milyon TL'ye, Net Kârı Artışla 31 Milyon 275 Bin 9 TL Oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Vergi dairesine borçlarını ödemek için gidenler, kapalı kapı sürpriziyle karşılaştılar - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement