İklim Değişikliğiyle Mücadele - Son Dakika

İklim Değişikliğiyle Mücadele

Niğde'de Avrupa Birliği projesi kapsamında, iklim değişikliğine dikkati çekmek için 15 lisenin 10. sınıf öğrencilerine farkındalığı ve bilgi seviyelerini artırmaya yönelik eğitim verildi.

İklim Değişikliğiyle Mücadele, System.String[]

Niğde'de Avrupa Birliği projesi kapsamında, iklim değişikliğine dikkati çekmek için 15 lisenin 10. sınıf öğrencilerine farkındalığı ve bilgi seviyelerini artırmaya yönelik eğitim verildi.

Proje koordinatörü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Gönen, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Çerçeve Programı (IPA) bünyesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının " Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı" kapsamında kentteki 15 lisenin 10. sınıf öğrencilerine eğitim verildiğini belirtti.

Eğitimlerin, NÖHÜ'nün faydalanıcısı olduğu "Sürdürülebilir Eğitim ile Niğde Lise Öğrencilerinin İklim Değişikliğiyle Mücadele için Bilgi Kapasitesi ve Farkındalığının Artırılması" projesi kapsamında gerçekleştirildiğini aktaran Gönen, öğrencilerin ve ailelilerin günlük alışkanlarının doğa dostu yöntemlerle değiştirilmesi hedeflenen proje ile başarılı öğrencilere plaket verildiğini ifade etti.

Üniversitenin kongre ve kültür merkezinde gerçekleşen törende Dr. Öğr. Üyesi Gönen ve Dr. Öğr. Üyesi Ece Ümmü Deveci, proje konusu, faaliyetleri, çıktıları ve iklim değişikliği konusunda kapsamlı bilgi verdi.

Projenin eğitim bilimleri koçu ve danışmanı Doç. Öğr. Üyesi Meryem Nur Aydede de eğitim verilen liselerdeki farkındalık ve bilgi seviyelerinin gelişmesi hakkında sunum gerçekleştirdi.

Törende, 15 lisenin müdür ve müdür yardımcılarına da teşekkür belgeleri verildi. Başarılı öğrencilerin hazırladığı iklim değişikliği konusundaki proje konuları, etkinlik bünyesinde katılımcılara sunuldu.

Programa, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulgani Özkan, dereceye giren başarılı öğrenciler, aileleri ve akademisyenler katıldı.


Son Dakika

Beyrut'u yerle bir eden patlayıcılar Rus iş adamına ait çıktı Gündüz vakti zil zurna sarhoş olup ortalığı birbirine kattılar Mert Hakan Yandaş, "Limitsiz" paylaşımıyla TFF'nin F.Bahçe'ye verdiği harcama limitine gönderme yaptı Afyonkarahisar'da ilk hasadı yapılan fasulyenin satış fiyatı üreticisini memnun etmedi Kopenhag taraftarları, Başakşehir'in kaldığı otelin önünde havai fişek patlattı Son Dakika: Bakan Soylu'nun "en yoğun" diyerek duyurduğu korona denetiminin detayları yayınlanan genelgede belli oldu BBC muhabiri, Beyrut'u yerle bir eden patlamaya canlı yayında yakalandı Mucize kurtuluş! Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı Galatasaray, eski kaptanı Arda Turan ile anlaşmaya vardı MasterChef Türkiye'nin yeni bölüm fragmanında gerginlik! Mehmet Yalçınkaya, yarışmacıyı kovdu Kuyumculardan vatandaşlara uyarı: Aklı olan altınını bozdurmasın Son Dakika: Meral Akşener'den Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısına yanıt: Kendi ortağınla ilgilen Eski Fenerbahçeli Semih Şentürk, eşiyle denizde öpüşürken objektiflere yansıdı Ankara'da kıskançlık krizi ölüm getirdi! Eşini öldüren adam, patronunu da ağır yaraladı Maaşında indirime giden Tolga Ciğerci, önümüzdeki sezon da Fenerbahçe forması giyecek