Son Dakika Haberleri: İran'ın ABD'ye Halı İhracatı Tamamen Durdu

İran'ın ABD'ye Halı İhracatı Tamamen Durdu

9 ay önce

Dünyanın en kaliteli el yapımı halılarını üreten İran'ın ABD'ye halı ihracatının ekonomik yaptırımlar nedeniyle tamamen durduğu belirtildi.

İran'ın ABD'ye Halı İhracatı Tamamen Durdu, System.String[]
Dünyanın en kaliteli el yapımı halılarını üreten İran'ın ABD'ye  halı ihracatının ekonomik yaptırımlar nedeniyle tamamen durduğu belirtildi.

İran EL Yapımı Halı Kooperatifi Birliği Başkanı Abdullah Behrami, ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımlar nedeniyle 6 Kasım'dan itibaren İran'dan ABD'ye  hiç bir halı ihracatı yapılmadığını duyurdu.

İran medyasına konuşan Behrami, " Büyük masraflar yaptığımız ve  bizim için uygun ve prestijli bir pazar olan ABD piyasasını kaybettik." dedi.

Söz konusu açığı kapatmak için yeni piyasa arayışları içinde olduklarını söyleyen Behrami, ambargolar nedeniyle bazı diğer ülkelere de halı ihracatı konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Toplam el yapımı halı ihracatı büyüklüğü 400 milyon dolar olan İran'ın ambargolar öncesi ihracatının yüzde 35'ine karşılık gelen 120 milyon dolarlık bölümünü ABD'ye yapıyordu. (Fotoğraflı) - Tahran
Haber Yayın Tarihi: 18.11.2018 04:03 Kaynak: DHAEski muhtar ile karısı tüm köye ibret oldu! Onların hikayesinden korkan karı-kocalar kavga etmiyor 15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Ekrem İmamoğlu bir ilke imza attı! İBB Genel Sekreter Yardımcılığına Yeşim Meltem Şişli atandı