İspanya'dan Antonio Banderas'a Ulusal Sinema Ödülü - Son Dakika

İspanya'dan Antonio Banderas'a Ulusal Sinema Ödülü

11.07.2017 15:45
İspanya'dan Antonio Banderas'a Ulusal Sinema Ödülü, System.String[]

İspanyol sinemasının dünya çapındaki isimlerinden aktör, yapımcı ve yönetmen Antonio Banderas'a ülkesinin Ulusal Sinema Ödülü verildi.

İspanyol sinemasının dünya çapındaki isimlerinden aktör, yapımcı ve yönetmen Antonio Banderas'a ülkesinin Ulusal Sinema Ödülü verildi.

İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığına bağlı Sinema ve Görsel Sanatlar Enstitüsünün (ICAA) yaptığı açıklamaya göre, 30 bin avroluk para ödülünün olduğu 2017 Ulusal Sinema Ödülü'ne Antonio Banderas layık görüldü.

Açıklamada, Banderas'a "Ulusal ve uluslararası boyutta olağanüstü sinema kariyerine sahip olarak çok sayıda İspanyol aktör ve aktristin yolunu açması" nedeniyle bu ödülün verildiği bildirildi.

10 Ağustos'ta 57 yaşını dolduracak olan Banderas, uzun sinema kariyeri boyunca İspanya ve Hollywood'da 90'dan fazla filmde rol aldı. İspanya Eğitim Bakanlığına bağlı Güzel Sanatlar Akademisi tarafından 2008'de üstün liyakat nişanı alan Banderas, 2015'te da Goya Onur Ödülü'nün sahibi olmuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İspanya'dan Antonio Banderas'a Ulusal Sinema Ödülü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim BioNTech ile Pfizer'in ürettiği koronavirüs aşısı 10 Aralık'tan itibaren dağıtılmaya başlanabilir Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu