İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Gururu! - Son Dakika
İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Gururu!

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Gururu!

23.06.2014 17:02

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını vermenin heyecanını ve gururunu yaşadı

Mezun öğrenciler, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda görkemli bir törenle diplomalarını aldı.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun ilk mezuniyet töreni Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda görkemli bir organizasyonla gerçekleşti. Törene Şişli Kaymakamı Salih Işık, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Vakfı Başkanı Halil Çakır'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Tören, Soma'da meydana gelen faciada yaşamını yitirenlerin de anıldığı saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı.

'Büyük düşünün, büyük hedef koyun'

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileri Tolga Ay ile Ecem Enük'ün sunduğu törende ilk olarak, okul birinciliğine hak kazanan Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Selin Yaman sahneye çağrıldı. Mezun olmanın sevincini ve hüznünü bir arada yaşadığını söyleyen Yaman desteklerinden dolayı Okul Müdürü Prof. Dr. Aynur Aydın ile program öğretim görevlilerine ve tüm arkadaşlarına teşekkür etti. Ailesine de çok şey borçlu olduğunu ifade eden Yaman, gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun kendisi için çok şey ifade ettiğini vurgulayan Yaman, arkadaşlarına hitaben "Büyük düşünün, geleceğe ilişkin büyük hayaller kurun, büyük hedefler koyun, Şişli Meslek Yüksekokulu sizin her zaman yayınınızda olacaktır" mesajı verdi.

Mezuniyet töreni, Yaman'ın ardından Prof. Dr. Aydın'ın konuşmasıyla devam etti. Yaman'ın sözlerinden oldukça etkilendiğini söyleyen ve zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Prof. Dr. Aydın, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı. Mezuniyetin yapıldığı salonda daha önce defalarca bulunduğunu ve çok sayıda etkinliğe katıldığını hatırlatan Prof. Dr. Aydın, ilk defa bu kadar heyecanlandığını ve duygulandığını ifade etti. Şişli Meslek Yüksekokulu'nun sadece bir okul değil, bir aile olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aydın, "Ailemiz mezunlarımızdan dolayı büyük gurur yaşıyor. İnanıyorum ki, tüm mezunlarımız aldıkları eğitimle başarılı bir çalışma hayatına hazırlandılar" diye konuştu. Prof. Dr. Aydın'ın ardından Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen de kısa bir konuşma yaparak, öğrencileri tebrik etti.

'Öğrenciler benim çocuğum'

Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Sarıgül de, yoğun alkışlar eşliğinde sahneye çıkarak, öğrencileri tebrik etti. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun gün geçtikte büyüyerek akademik alanda daha fazla etki yarattığı söyleyen Sarıgül, Şişli Kaymakamı Salih Işık'a, Şişli Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi'ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getiren Sarıgül, "Benim bir çocuğum Emir, diğeri Ömer, üçüncüsü de Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileridir" dedi.

Şişli Kaymakamı Salih Işık da, mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun önemli bir misyon üstlendiğini belirtti. Okul yönetimini ve akademik personeli kutlayan Işık, tüm öğrencilere çalışma yaşamlarında başarı dileklerini iletti.

Dereceye giren öğrenciler sahnede

Okul derecesine giren öğrenciler konuşmaların ardından sahneye çağrıldı. Okul Birincisi Yaman ile okul ikinciliğini paylaşan Yerel Yönetimler Programı öğrencisi Hayri Ergüneş ve Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Sevgi Susoy ve üçüncülüğe hak kazanan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencisi Tuğçe Top sahnede yerlerini aldı. Kaymakam Işık, Şişli Belediye Başkanı İnönü ve Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar ile Mustafa Sarıgül öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Kepler havada

Tören, dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinin ardından program birincileri ve mezun olan öğrencilerin sahneye çağrılması ile devam etti. Program öğretim görevlileri tarafından diplomalarını alan bazı öğrenciler öğretim görevlileri ile vedalaşırken gözyaşlarını tutamadı. Diplomalarını alan öğrenciler, müzik eşliğinde geri sayım yaparak, hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Büyük bir coşku ve heyecana sahne olan etkinlik sırasında aileler de fotoğraf çekerek, çocuklarının yaşadığı bu özel anı ölümsüz kılmaya çalıştı.

Moda Tasarımı öğrencilerinden defile

Mezuniyet töreni Moda Tasarım Programı öğrencilerinin sürpriz defilesine de sahne oldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan özel kostümler profesyonel mankenler tarafından sunuldu. Mini defileyle tasarımlarını sergileme fırsatı bulan öğrenciler, büyük beğeni topladı.

Defilenin ardından ünlü DJ Erdem Kınay ve sanatçı Merve Özbey sahne aldı. Müziğin başlaması ile birlikte kendilerini sahnede bulan öğrenciler öğretim görevlileri ile birlikte dans edip eğlendi. Aileler de öğrencilerin mutluluğunu sevinç gözyaşlarıyla paylaştı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Gururu! - Son Dakika


Advertisement