İsviçre'de İşsizlik Artıyor - Son Dakika

İsviçre'de İşsizlik Artıyor

10.01.2012 13:00
İsviçre'de İşsizlik Artıyor

İsviçre Ekonomi Dairesi, İsviçre'de işsizlik arttığını açıkladı.

İsviçre Ekonomi Dairesi, İsviçre'de işsizlik arttığını açıkladı. Yayınlanan bildiride özellikle Aralık ayında İsviçre'de işsizliğin artığı vurgulandı.

Kasım ayında işsizlik yüzde 3,1 iken Aralık ayında bu rakam yüzde 3,5'e yükseldi. Toplam olarak İsviçre'deki işsiz sayısı 130.662'ye ulaştı.

Aralık ayında 9553 kişi işsizler ordusuna katıldı. İsviçre Ekonomi Dairesi 2012 yılında da işsizliğin artacağı uyarısında bulunurken bu sayının

yüzde 3,9'a ulaşacağının tahmin edildiği ifade edildi. Bu işsizlik artışının daha çok İsviçre'nin Fransızca konuşulan kantonlarında hissedildiği belirtildi. Bu bölgelerde ağır sanayinin olmamasının buna neden olduğu belirtilirken, bu kantonlarda en çok işsizliğin yüzde 5,7 ile Cenevre kantonunda yaşandığı belirtildi.

Açıklamada bu bölgelerde çok uluslu şirketlerin varlığı, az personelin çalıştırılmasının bu rakamları arttırdığını, oysa İsviçre'nin Almanca konuşulan kantonlarında sanayinin çokluğu sebebiyle işsizliğin daha az olduğu belirtildi.

Kaynak: DHA
İsviçre yapımı tankların Ukrayna'da görüldüğü iddiası araştırılıyor İsviçre yapımı tankların Ukrayna'da görüldüğü iddiası araştırılıyor İsviçre yapımı tankların Ukrayna'da görüldüğü iddiası araştırılıyor İsviçre yapımı tankların Ukrayna'da görüldüğü iddiası araştırılıyor Basketbol Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmeleri belli oldu Basketbol Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Son Dakika Güncel İsviçre'de İşsizlik Artıyor - Son Dakika


Advertisement