Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu Adliyede (5) - Son Dakika

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu Adliyede (5)

Aziz Kocaoğlu'nun saat 09.45'de başlayan ifadesi saat 15.30 sıralarında tamamlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu Adliyede (5)
02.01.2012 - 16:06,

İzmir BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAOĞLU ADLİYEDE (5)

KOCAOĞLU SERBEST

Aziz Kocaoğlu'nun saat 09.45'de başlayan ifadesi saat 15.30 sıralarında tamamlandı. İfadenin tamamlanmasının ardından soruşturmayı yürüten özel yetkili cumhuriyet savcıları, Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Haydar'ın başkanlığında mütalada bulundu. Ardından Kocaoğlu serbest bırakıldı. Dışarıda bekleyen yaklaşık 200 kişi 'İzmir seninle gurur duyuyor', 'Burası İzmir Kayseri değil', 'İzmir Aziz'dir Aziz kalacak' sloganları attı. Aziz Kocaoğlu'nu eşi Türkegül, oğulları Çağdaş ve Ulaş Kocaoğlu da Aziz Kocaoğlu'nu adliye kapısında bekledi.

ÇOK İYİYİM GİDİP ÇALIŞACAĞIM

Çıkışta kısa bir açıklama yapan Aziz Kocaoğlu, "Cuma günü ifade vermek için adliyeye çağırıldım. Sabah 10.00'den şu ana kadar ifade verdim. İzmir Büyükşehir Belediyesi operasyonu kapsamında birçok sorular soruldu. Bildiklerimi, bildiğiniz cevapları verdim. Bilemediklerime 'bilmiyorum' şeklinde cevap verdim. Şu an ifadem bitti. Belediyeye gidip çalışmama devam edeceğim. Malum sorular soruldu. Umuyorum ki cezaevindeki arkadaşlarım biran önce özgürlüklerine kavuşur. Herkese teşekkür ediyorum. Çok iyiyim gidip çalışacağım. 205'inci madde kapsamında örgütle ilgili sorular da soruldu cevaplarımı verdim" dedi.

Kocaoğlu daha sonra Adliyeden slogan ve alkışlar eşliğinde ayrıldı.

KILIÇDAROĞLU TELEFONLA ARADI

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu telefonla aradığı açıklandı. CHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Kocaoğlu'na, "Size, arkadaşlarınıza ve belediyeye yönelik baskın, saldırı ve yıldırma operasyonunu büyük bir dikkatle izliyoruz. Desteğimiz sizinle. Bunları aşacağız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun CHP İl Başkanı Tacettin Bayır'ı da telefonla arayıp bilgi aldığı öğrenildi.

İzmir (DHA

DHA(İÖ/AAA) - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu Adliyede (5) - Son Dakika


Advertisement