İzmir'de İskele Dehşeti: 3 İşçi Öldü, 2 İşçi Son Anda Kurtuldu - Son Dakika
3.Sayfa

İzmir'de İskele Dehşeti: 3 İşçi Öldü, 2 İşçi Son Anda Kurtuldu

İzmir\'de İskele Dehşeti: 3 İşçi Öldü, 2 İşçi Son Anda Kurtuldu

İzmir'de bir binanın dış cephe çalışması için kurulan demir iskelenin çökmesi sonucu üç işçi yaşamını yitirirken, kalbi duran ve öldü denilen iki işçi ise kalp masajıyla hayata tutundu.

13.08.2016 12:45  Güncelleme: 15:55

İzmir'in Bornova ilçesinde 6213 sokaktaki 10 katlı bir binada, 5 işçi, dış cephe boyaması için kurdukları iskeleye çıktı. Bu sırada rüzgarından etkisiyle iskele sallandı. Dengesini kaybeden işçiler, halatın da kopmasıyla beraber 10. kattan aşağıya düştü.

3 İŞÇİ OLAY YERİNDE ÖLDÜ, CAN PAZARI YAŞANDI

Zemine düşen işçilerden Ercan Özkaya (40), Zihni Bayburt (58) ve Arif Gül (48) olay yerinde hayatını kaybetti. Hemen bölgeye çok sayıda 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, 2 işçiye hemen olay yerinde ilk müdahalesini yaptı. Ağır yaralanan işçiler, hemen ambulansa alındı. Kalbi duran işçilere dakikalarca kalp masajı yapıldı.


ÖLDÜ DENİLEN 2 İŞÇİ YAŞAMA TUTUNDU

Sağlık ekipleri, ağır yaralı olan işçilere durmadan kalp masajı yaptı. İki işçi, dakikalar boyunca süren kalp masajının ardından bir şekilde hayata döndürüldü. Olay yerine gelen hayatını kaybeden işçilerin aileleri ise sinir krizleri geçirdi.

İşçilerden Ercan Özkaya'nın henüz 1.5 yaşında çocuğunun bulunduğu ve kalbi delik olduğu için tedavisinin sürdüğü öğrenildi.


İŞÇİLERDEN İHMAL İDDİASI

Aynı apartmanda kurulu bulunan ikinci iskelede çalışmalarını sürdüren işçiler ise arkadaşlarının ihmale kurban gittiklerini söyledi. Sorumlunun yüklenici firma olduğunu iddia eden işçilerden Mehmet Kutsi Turgut, "O arkadaşlarımız 15 gündür çalışıyordu. Bizim de 1 hafta olmuştu. Üç gündür iskele yamuk duruyordu. Sürekli firmayı uyardık düzeltmediler. İskelede ağırlığa dayanamayınca, bağlı bulunduğu bölümün kırılması, halatın kopması üzerine arkadaşlarımız hayatlarını kaybetti. Ölen arkadaşlarımızda emniyet kemeri de yoktu. Hiçbir önlem alınmadan bizlere ve onları çalıştırdılar" dedi.

İskele faciasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa İzmir'de İskele Dehşeti: 3 İşçi Öldü, 2 İşçi Son Anda Kurtuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement