İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı - Son Dakika

İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı

31.10.2020 14:09

İzmir'deki meydana gelen depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nda kullanılan malzemelerin ne denli kalitesiz olduğu canlı yayında gözler önüne serildi.

İzmir'de yaşanan depremin ardından bölgede büyük bir çalışma başlatıldı. Enkaz altında kalan vatandaşların tek tek kurtarılırken bir yandan da çöken binaların malzemeleri inceleniyor.

YUVARLAK DEMİR KULLANMIŞLAR

Mimar Nihat Şen, NTV canlı yayınında Rıza Bey Apartmanı'nda kullanılan malzemelerin kalitesizliğini anlattı. Binanın yapımında yuvarlak demirlerin kullanıldığını gösteren Şen, "Yuvarlak demir deprem anında betonla en kolay ayrışan yapı elemanıdır" dedi.

BETONU ELİYLE UFALADI

Nihat Şen, deprem sonrası çöken binadan alınan beton parçasını eliyle ovaladı ve betonun anında ufalandığı görüldü.

İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı

Son Dakika Güncel İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Damat, yol kenarında tekme tokat gelini dövdü! O anlar kamerada İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi inşaatında yangın çıktı Kanserden hayatını kaybeden spor spikeri Dilay Kemer, son yolculuğuna uğurlandı Fırsatçı her yerde aynı! Deprem sonrası İzmir'de ev kiraları arttı Medya sektöründe çalışan genç kadın, evinde çıkan doğal gaz patlaması sonucu yaşamını yitirdi Köpeğe çarpmamak için canını hiçe saydı, aracıyla defalarca takla attı 4 kişilik ailenin cansız bedenlerini çıkarırken gözyaşlarına hakim olamadı Şizofren katil zanlısı, yaşlı adamın başını ve cinsel organını kesip okul bahçesine attı