İzmir Kitap Okuyor - Son Dakika

İzmir Kitap Okuyor

18.05.2016 18:14
İzmir Kitap Okuyor, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Kordonboyu'nda 10 bin kitap dağıttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Kordonboyu'nda 10 bin kitap dağıttı. Musfata Kemal Atatürk'ün Nutuk, Türk, Dünya Klasikleri, mitoloji, tarih veya çocuk kitaplarından seçtikleri bir kitabı alan İzmirliler Kordon'da hazırlanmış özel alanlarda kitap okudu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı etkinlikleri kapsamında bugün gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen 'Kitap Kozası' etkinliği düzenledi. Gündoğdu Meydanı'nda saat 15.00'de başlayan etkinlik kapsamında, özel olarak hazırlanmış çadırlarda gençlere ve çocuklara 5 bini Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk'u olmak üzere 10 bin ücretsiz kitap dağıtıldı.

Görevliler girişte adını yazdıran İzmirlilere bir fiş verdi. Bu fişi gösteren İzmirli Nutuk'u ve kendi seçtiği kitaplardan biri olmak üzere iki kitabı ücretsiz aldı. Etkinlikte Türk Klasikleri bölümünde Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nden seçmeler, Eylül (Mehmet Rauf), İntibah (Namık Kemal), Şair Evlenmesi (Şinasi), Dünya Klasiklerinden Don Kişot (Cervantes), Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Victor Hugo), Beyaz Diş (Jack London), Macbeth (Willam Shakespeare), Mitoloji ve Tarih kitaplarından İlyada, Gılgamış Destanı, Jül Sezar, İskender ve çocuk kitaplarından Küçük Prens, Pollyana, 80 Günde Devrialem, Oliver Twist, Alice Harikalar Ülkesinde adlı kitaplar dağıtıldı. Kitap okumak isteyenler için oturma düzenleri kuruldu. Kordon'da çimler üzerinde, güneşlikler altında kurulan düzenlemelerde İzmirlilere çay, kahve su ve çikolata servisi de yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da kitap dağıtılan etkinlikte inceleme yaptı. Kocaoğlu, İzmir'in dokusuna uygun bir 19 Mayıs kutlaması yapmak istedikleri için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Etkinlikte 5 bini Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk'u olmak üzere toplam 10 bin kitap dağıtılacağını belirten Kocaoğlu, "Gençler hem ücretsiz kitaplarını alıyor, hem de burada okuyorlar. Kitap okuma alışkanlığının giderek azaldığı günümüzde İzmirlileri temel kitaplarla buluşturmanıın yararlı olacağını düşündük. 19 Mayıs'a yakışan bir etkinlik oldu" dedi.

- İzmir

İzmir Kitap Okuyor
İzmir Kitap Okuyor
İzmir Kitap Okuyor
İzmir Kitap Okuyor
İzmir Kitap Okuyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir Kitap Okuyor - Son Dakika


Son Dakika

Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi