Çinli Mühendis, Kadınlardan Umduğunu Bulamayınca Tasarladığı Robotla Evlendi - Son Dakika

Çinli Mühendis, Kadınlardan Umduğunu Bulamayınca Tasarladığı Robotla Evlendi

04.04.2017 11:58

Çin'de yaşayan mühendis, kadınlardan umduğunu bulamayınca tasarladığı robotla dünya evine girdi.

Hayatını kendisinden çıkar sağlamayan bir eş aramaya adayan Çinli mühendis, tasarladığı robotla evlendi. Çin geleneklerine göre düzenlenen törene mühendisin aile üyeleri katıldı. Çin basınında gündem olan evlilik için uzmanlar, robotlarla evliliğin 35 yıl içerisinde artacağını düşünüyor.

EV İŞLERİNİ YAPTIRMAK İSTİYOR

31 yaşındaki yapay zeka uzmanı Zheng Jiajia, 'Yingying' adını verdiği kadına benzeyen bir robot tasarladı. Özellikleriyle dikkat çeken robot, Çin alfabesini tanıyabiliyor, hatta Çince konuşup birkaç kelime edebiliyor. Çinli mühendisin en büyük hayali bir gün robotunun yürüyebilmesi ve evin gündelik işlerini yapabilmesini sağlayabilmek.


TÖREN YAPILDI

Yarattığı robota sıra dışı bir şekilde bağlanan Çinli mühendis, geçtiğimiz cuma günü bir tören düzenleyerek robotuyla evlendi. Robotuna Çinlilerin düğün geleneğinin vazgeçilmezi kırmızı eşarbını bağlamayı ihmal etmedi.

Düğüne Çinli mühendis Zheng'in arkadaşları ve annesi de katıldı. Yerel kaynaklara konuşan bir aile mensubu, Zheng'in kadınlar tarafından hakkının yendiğini dile getirdi.


'CİNSEL İLİŞKİ ROBOTLARI YAYGINLAŞACAK'

Araştırmacılara göre insanlar ve robotların evliliği 35 sene içerisinde yaygın hale gelecek. Özellikle cinsel ilişki robotlarının yükseliş göstereceğini belirten uzmanlar, yapay zekanın muazzam bir seviyeye ulaşacağını düşünüyor. Robotların gelecek yıllarda insanlardan daha sempatik ve ilgi çekici olacağı belirtiliyor.

Çinli Mühendis, Kadınlardan Umduğunu Bulamayınca Tasarladığı Robotla Evlendi

Son Dakika Dünya Çinli Mühendis, Kadınlardan Umduğunu Bulamayınca Tasarladığı Robotla Evlendi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna yanıt: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok Bursaspor'un parlayan yıldızı Ali Akman'a Marsilya ve Red Bull Grubu talip oldu Trabzon'da temaslı kişilerin gizlenmesi vaka sayısını katladı! Vali tehlikeye dikkat çekti: Sağımız solumuz korona İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Nice'te teknik direktör Patrick Vieira'nın görevine son verildi Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek