Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu - Son Dakika

Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu

28.03.2015 15:13

Sivas'ta dün kamyonun lastiğinin altında kalan ve kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.

Sivas'ta dün kamyonun lastiğinin altında kalan ve kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz'ın sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi.

KAMYON TEKERLEĞİNİN ALTINDA KALDI

Akdeğirmen Mahallesi'nde 17'inci Sokak'ta yaşayan Şükran ve Fahrettin Durmaz çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz evlerinde önünde bulunan boş arsada arkadaşıyla oynamaya başladı. Bu sırada Mustafa B. (29) idaresindeki Sivas Belediyesine ait kamyon çocuğu fark etmeyince küçük çocuk kamyonun ön tekerleğinin altında kaldı. Çocuğun tekerleğin altında olduğu gören sürücü bağırmaya başladı. Mahalle sakinleri olayın ardından durumu polise haber verdi. Ambulans, itfaiye ve AFAD ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından uzun uğraşlar sonucu minik Yusuf altında kaldığı kamyonun tekerinden kurtarılarak sedyeyle ambulansla götürüldü. Sol bacağından üst kısmına kadar kamyonun tekerinin altında kalıp ezilen küçük çocuk Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

SAĞ BACAĞI ALÇIYA ALINDI

Hastanenin acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından minik Yusuf ortopedi servisinde tedavi altına alındı. Leğen ve uyluk kemiği kırılan Yusuf'un sağ bacağı da alçıya alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan ve sağlık durumu iyiye giden minik Yusuf'un tedavisi hastanede devam ediyor.

"OYUN OYNUYORDUM"

Minik Yusuf hastanede yaşadığı olayı anlatarak, " Oyun oynuyordum yanlışlık kamyonun altına girdim. Kamyondan düşünce kamyonun altına girdim. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Çok korktum" dedi.

Yusuf'un babası Fahrettin Durmaz ise, çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

İLK MÜDAHALEYİ YAPAN AMBULANS ŞOFÖRÜNDEN YUSUF'A ZİYARET

Olay yerine giderek Yusuf'a ilk müdahaleyi yapan ambulans şoförü İlker Hoşçan, sağlık durumunun merak ettiği Yusuf'u hastane de ziyaret etti. Küçük çocukla sohbet eden Hoşçan, "Yusuf geldiğimizde kamyonun tekerinin altındaydı. Kalça kısmına kadar teker gelmişti çok üzücü bir olaydı. Biz ilk olay yerine vardığımızda sürekli Yusuf'u teskin etmeye çalıştık. İtfaiyenin gelmesini bekledik. İtfaiyeci arkadaşlarla beraber Yusuf'u aldık. Düzgün bir şekilde Yusuf'u sedyeye aldıktan sonra üniversite hastanesine getirdik. Şimdi ziyarete geldim Yusuf'u iyi görünce sevindik dün Yusuf bizi çok korkuttu" diye konuştu.

Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu
Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu
Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu
Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu
Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu
YORUMLAR
500
Gaziosmanpaşa'da yol çöktü kamyon tekerleği çukura düştü Gaziosmanpaşa'da yol çöktü kamyon tekerleği çukura düştü GAZİOSMANPAŞA'DA YOL ÇÖKTÜ KAMYON TEKERLEĞİ ÇUKURA DÜŞTÜ GAZİOSMANPAŞA'DA YOL ÇÖKTÜ KAMYON TEKERLEĞİ ÇUKURA DÜŞTÜ Göçük altında kalan işçi kurtarıldı Göçük altında kalan işçi kurtarıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kamyon Tekerleklerinin Altından Kurtarılan Mucize Çocuk Konuştu - Son Dakika


Advertisement