Son Dakika Haberleri: Kanser Hastası Çocuğun Adıyla Dolandırıcılıktan Tutuklandı

Kanser Hastası Çocuğun Adıyla Dolandırıcılıktan Tutuklandı

3 yıl önce

ADANA'da 3 yaşındaki kanser hastası Abdulsamet Doğan için sosyal medyadan sözde yardım kampanyası başlatarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Mahmut Ç., tutuklandı.

Kanser Hastası Çocuğun Adıyla Dolandırıcılıktan Tutuklandı, System.String[]
ADANA'da 3 yaşındaki kanser hastası Abdulsamet Doğan için sosyal medyadan sözde yardım kampanyası başlatarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Mahmut Ç., tutuklandı.

Dilek ve Abdurrahman Doğan çiftinin iki çocuğundan biri olan Abdulsamet Doğan'a, yaklaşık 7 ay önce burun akıntısı şikayetiyle gittiği hastanede beyin kanseri teşhisi konuldu. Maddi sıkıntı içindeki Doğan çifti, kanser hastası çocuklarına ilaç alamayınca, basın mensuplarından yardım istedi. Çaresiz annenin yardım çığlıklarının medya organlarına yansımasının ardından minik Abdulsamet'in tedavi gördüğü hastaneye gelip kendisini Murat Y. olarak tanıtan bir kişi, anne Dilek Doğan'a sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlatmak istediğini söyledi. Çaresizlik karşısında teklifi kabul eden Dilek Doğan, kampanyanın sosyal medyada başlamasından bir süre sonra Murat Y.'ye ulaşamadı. Sosyal medyadaki kampanyaya yardımların yapıldığını ancak hiçbir şekilde para almadığını ve Murat Y.'ye de ulaşamadığını öne süren Dilek Doğan, polise giderek şikayetçi oldu.

SAHTE KİMLİK KULLANMIŞ

Polis, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı araştırmada kendisini Murat Y. olarak tanıtan bir kişiyi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli, Dilek Doğan tarafından teşhis edildi. Araştırmayı derinleştiren polis, zanlının, kayınbiraderine ait ehliyeti çaldığı ve kendi fotoğrafını yapıştırıp sahte kimlik yaptığını saptadı. Asıl isminin ise Mahmut Ç. olduğu tespit edilen zanlı, suçlamaları kabul etmedi.

Ç., emniyetteki ifadesinde yardım kampanyası başlattığını, çocuğun annesine bir kez 70, bir kez de 150 lira verdiğini, kadının bir süre sonra paranın dışında istekleri olunca da 'Ben seninle uğraşamam. Her isteğini yapamam' dediğini, bu nedenle de kendisine iftira attığını iddia etti. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Mahmut Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

- AdanaBaşkan Alinur Aktaş, Bursa'ya Çağ Atlatacak Projelerini Haberler.com'a Bir Bir Anlattı Türkiye'nin En Olaysız Şehri Belli Oldu

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Alina Kabaeva ile Evleneceği İddia Edildi