Karakapı Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi - Son Dakika

Karakapı Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi

19.01.2012 14:03
Karakapı Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi, System.String[]

Belediye-iş Sendikası ile Karakapı Belediyesi arasında iki yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Şaban Özkaymak ile Karakapı Belediye Başkanı Osman Daysal tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi iki yıl süreli olacak. Belediye-İş Sendikasının ilk defa Toplu iş sözleşmesi imzaladığı Karakapı Belediyesinde çalışan işçiler Hizmet-İş Sendikasının bir önceki Sözleşmeden çıkardığı 6772 sayılı yasadan kaynaklanan yıllık 52 yevmiyelik ikramiyelerini Bakanlar Kurulunun açıkladığı tarihlerde bu sözleşme ile alacaklar.

27 TL olan yevmiyeleri 32 TL Taban ücrete yükseltilirken ikinci yıl için işçilerin maaşlarına %10 oranında Artış yapılacak. Yine bu sözleşme ile emekli olan veya işten ayrılan işçiye kıdem tazminatı bir önceki sözleşmede 30 gün üzerinden ödenirken,bu sözleşmede 35 günlük yüklü ücreti üzerinden ödeme yapılacak.

Yapılan sözleşmeyi değerlendiren Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Şaban Özkaymak, Belediye Başkanı Osman Daysal'a teşekkür ederek, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Osman Daysal'da Sendika Başkanı Şaban Özkaymak'a teşekkür etti.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Karakapı Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik BM duyurdu: Libya'da taraflar kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardı Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu