Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu - Son Dakika

Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu

11.04.2021 16:44

Karaman'daki Salur köyünde bahar ortasında aniden bastıran tipi nedeniyle 4 keçi ve 17 koyun donarak telef oldu. Yaşananları anlatan koyunların sahibi, "Şimdiye kadar başıma hiç böyle bir şey gelmedi. Köylülerin yardımıyla kalan 579 hayvanı kurtarabildik." ifadelerinde bulundu.

Dün akşam saatlerinde merkeze bağlı Salur köyünde koyunlarını meraya otlatmaya götüren Altay Güleç, dönüş yolunda koyunlarla birliktebahar ortasında bir anda tipiye yakaladı. Tipiye yakalanan sürünün köy yerine başka yöne gitmesi üzerine sürüyü kontrol edemeyen Güleç, hemen köylüleri arayarak yardım istedi.

21 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DONDU

Bunun üzerine köylüler traktörleri ile sürünün bulunduğu yere gitti. Daha sonra koyunlar traktör römorklarına yüklenerek köye getirilirken, 21 küçükbaş hayvan donarak telef oldu.

"DAHA ÖNCE BAŞIMA BÖYLE BİR ŞEY GELMEDİ"

O anları anlatan koyunların sahibi Altay Güleç, "Amcam ile birlikte toplam 600 koyunumuz vardı. 4'ü keçi toplam 21 küçükbaş hayvanımız tipiden dolayı donarak telef oldu. Koyunları ağıldan çıkardık ve tipiye yakalandık. Şimdiye kadar benim başıma böyle bir şey gelmedi. Köye yaklaştığımız esnada koyunlar bir anda yön değiştirdi ve hakkından gelemedik. Sonra köylülerden yardım istedik. Köylülerimizin yardımıyla koyunları traktör römorklarına doldurarak getirebildik. Yoksa hiç birini kurtaramazdık "diye konuştu.

Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu
Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu - Son Dakika


YORUMLAR (8)
  • Aysun pamuk : Çok geçmiş olsun yazık ya insanlar başına kötü şeylerin geleceğini bilse ona göre hareket eder yorum yaparken biraz mantıklı olun.Allah kimsenin başına vermesin Cevap Yaz 45 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Kassam Tugayları intikam yemini etti: Düşmanla savaşmaktan geri durmayacağız Kassam Tugayları intikam yemini etti: Düşmanla savaşmaktan geri durmayacağız Putin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Filistin meselesini görüştü Putin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Filistin meselesini görüştü Aboubakar hakkında ortalığı karıştıracak iddia: Sakat değil, sözleşmesi uzamasın diye oynamıyor Aboubakar hakkında ortalığı karıştıracak iddia: Sakat değil, sözleşmesi uzamasın diye oynamıyor Bakan Koca'dan ilk açıklama: Türkiye, tam kapanmanın ardından normalleşiyor Bakan Koca'dan ilk açıklama: Türkiye, tam kapanmanın ardından normalleşiyor Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Düştüğü derede 5 gün boyunca ölüm kalım mücadelesi veren adam, kurtulunca ilk iş maske istedi Düştüğü derede 5 gün boyunca ölüm kalım mücadelesi veren adam, kurtulunca ilk iş maske istedi Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Kılıçdaroğlu'nu birinci gösteren tek anket yayınlandı! Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Kılıçdaroğlu'nu birinci gösteren tek anket yayınlandı!
Advertisement