Karapınarda "İklim dostu iyi tarım ve hayvancılık uygulamaları" projesi - Son Dakika

Karapınarda "İklim dostu iyi tarım ve hayvancılık uygulamaları" projesi

05.11.2019 12:20
Karapınarda

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu'nca "İklim dostu iyi tarım ve hayvancılık uygulamaları" kapsamında vatandaşların bilinçli tarım ve hayvancılık yapmaları için proje başlatıldı.

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu'nca "İklim dostu iyi tarım ve hayvancılık uygulamaları" kapsamında vatandaşların bilinçli tarım ve hayvancılık yapmaları için proje başlatıldı.

Yüksekokul Müdür Vekili Naim Çağlar Diri, projenin Karapınar Meslek Yüksekokulu ile Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Diri, Karapınar'daki birinci derece doğal sit alanı sınırları içerisinde yer alan Meke Gölü ve Acıgöl çevresinde iyi tarım uygulamaları ile tarımsal faaliyetlerden kaynaklanan olası kirletici bileşenleri önlenerek bilinçli tarım ve hayvancılık yapılması amaçlandığını kaydetti.

Proje çerçevesinde eğitimler yapılacağını kaydeden Müdür Vekili Diri, "Proje kapsamında doğal sit alanları çevresinde bulunan Kesmez ve Yeşilyurt mahallerinde bulunan çiftçilere analize dayalı bilinçli gübreleme, ilaçlama, sulama, meraların yönetimi, hayvan refahını sağlayıcı teknikler, hayvan beslemede doğal kaynaklardan yararlanma, tarımsal finansman gibi konularda bilinçlendirici eğitimler gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.

Diri, projeye çok sayıda akademisyenin destek vereceğini sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karapınarda 'İklim dostu iyi tarım ve hayvancılık uygulamaları' projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı