Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen "mini meyve" görenleri şaşırtıyor - Son Dakika

Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen "mini meyve" görenleri şaşırtıyor

30.11.2020 12:01

Antalya'da bir tarım firmasının ürettiği, tadı salatalığa, görünümü karpuza benzeyen mini meyve büyük ilgi görüyor. Özellikle 5 yıldızlı otellerin sofralarını süsleyen ürün, özellikle Arap ülkeleri başta olmak üzere yurt dışına da satılıyor.

Serik ilçesinde 2000 dönümlük alanda üretilen minyatür patlıcan, kabak, salatalık, havuç, mısır, ıspanak, domates, pancar, biber, roka, turp, fasulye ve soğan gibi ürünlerin arasında mini karpuz görünümlü ürün de yer alıyor. Erik boyutunda ve salatalık tadındaki ürün, görenlerin dikkatini çekiyor. Yaklaşık 3 yıldır firmanın 180 çeşitlik ürün portföyünün içinde bulunan meyve, özellikle yurt içinde lüks ve 5 yıldızlı otellerin alakart restoranlarında sofraları süslüyor.

Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen 'mini meyve' görenleri şaşırtıyor

YENİ ARAMOLAR VE SUNUMLAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLAR

Antalya'daki firmanın pazarlama direktörü Burak Akbulut, sürekli yeni ürünler üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Özellikle şef odaklı üretimler planladıklarını, yeni aromalar, sunumlar üzerine çalıştıklarını aktaran Akbulut, bu doğrultuda 3 yıl önce "bebek" olarak tabir ettikleri ürünün üretimine başladıklarını dile getirdi.

Erik kadar küçük meyvenin salata ve tatlıların sunumlarında hem tat ve aroma hem de görsel açıdan güzellik kattığını anlatan Akbulut, "Yediğiniz zaman salatalık tadı veriyor, görünüm olarak karpuz. İlk görenler doğal olarak şaşırıyor. Hoş bir ürün, oldukça tercih ediliyor, talep de her geçen yıl artıyor. Yurt dışına da göndermeye başladık, özellikle Arap ülkelerine satış yapıyoruz. Onlar da bu ürünü sevdi." diye konuştu.

Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen 'mini meyve' görenleri şaşırtıyor

AVUÇ İÇİ KADAR KAVUN

Akbulut, kavunda da avuç içi boyutunda bir üretim yaptıklarını söyledi. Ürünün çok lezzetli olduğuna değinen Akbulut, "Avuç içi kavun, genellikle ortadan ikiye kesilip, dondurmayla tüketiliyor. Şahane bir tat ortaya çıkıyor." dedi.

Firma olarak yeni ve farklı ürünlere açık olduklarını belirten Akbulut, farklı üretimler yapmaya ve insanları şaşırtmaya devam edeceklerini kaydetti.

Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen mini meyve görenleri şaşırtıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen 'mini meyve' görenleri şaşırtıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü