Kars'ta gerçekleştirilen 'Kış Tatbikat-2023'ün Seçkin Gözlemci Günü başladı - Son Dakika

Kars'ta gerçekleştirilen 'Kış Tatbikat-2023'ün Seçkin Gözlemci Günü başladı

02.02.2023 11:44

Kars'ta gerçekleştirilen 'Kış Tatbikat-2023'ün Seçkin Gözlemci Günü başladı2023"ün Seçkin Gözlemci Günü başladı.

Kars'ta gerçekleştirilen 'Kış Tatbikat-2023'ün Seçkin Gözlemci Günü başladı

KARS Milli Savunma Bakanlığı (MSB), tarafından Kars'ta 16 ülkenin katılımıyla icra edilen "Kış Tatbikat-2023"ün Seçkin Gözlemci Günü başladı.

MSB, tarafından Kars Şehit İstikam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı'ndaki "Kış Tatbikat-2023"ün Seçin Gözlemci Günü başladı. Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı kış tatbikatı olma özelliği taşıyan "Kış tatbikat-2023" 18 Ocak tarihinde icra edilmeye başlanmıştı. 2 bin 113 personelin katılımıyla gerçekleşen tatbikatta 16 farklı ülkeden de katılım sağlanıyor. Türkiye, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, İtalya, Kazakistan, Kosova ve Özbekistan'ın faaliyetlerinin yer aldığı tatbikatta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı da ayrı ayrı faaliyetlerini icra edecek.

Tatbikata ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katılması bekleniyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kars AK Parti'de temayül heyecanı Kars AK Parti'de temayül heyecanı Doğu'da 7 ilde sağanak etkili olacak Doğu'da 7 ilde sağanak etkili olacak Kars'ta 'baharın müjdecisi' kardelenler ve çiğdemler açmaya başladı Kars'ta 'baharın müjdecisi' kardelenler ve çiğdemler açmaya başladı

Son Dakika 3. Sayfa Kars'ta gerçekleştirilen 'Kış Tatbikat-2023'ün Seçkin Gözlemci Günü başladı - Son Dakika


Advertisement