Son dakika Deniz Kuvvetleri Komutanlığı haberleri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı son dakika, son dakika Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Son Dakika Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri

 • Marmara Denizi'nde batan geminin kayıp mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor
  26 Şub Marmara Denizi'nde batan geminin kayıp mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesinin 4 mil açığında, İmralı Adası'nın güneybatısında batan BATUHAN A adlı geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışmaları, 12'nci gününde 630 personelle deniz, hava ve karadan devam ediyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarının çalışmalarına son vermesiyle, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü unsurları devreye girdi.

 • Marmara Deniz'inde batan BATUHAN A isimli gemideki kayıp mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor
  25 Şub Marmara Deniz'inde batan BATUHAN A isimli gemideki kayıp mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor

  Marmara Deniz'inde batan BATUHAN A isimli gemide kaybolan 4 mürettebatın bulunması için arama çalışmaları sürüyor. Nene Hatun gemisi, batık gemiye dalış yaparak arama faaliyetlerine başladı.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  25 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından kayıp 4 kişi için başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Gemide bulunan Zeynep Kılınç ve Hüseyin Tutuk'un cansız bedenleri bulunmuş, kayıp mürettebatın bulunması için deniz yüzeyinden, havadan ve karadan arama çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  24 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından kayıp 4 kişi için başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Sualtı Savunma (SAS) komandoları ve AFAD ekiplerinden yaklaşık 700 kişi, havadan, deniz yüzeyinden ve karadan arama çalışması yürütüyor. Arama çalışmalarında ayrıca bölgede bulunan yaklaşık 30 balıkçı teknesi de destek veriyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  24 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından kayıp 4 kişi için başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Ekipler, deniz yüzeyinden, havadan ve karadan arama faaliyetlerine devam ederken, dalgıçlar da gemi ve mürettebata ait bulguları aramak için dalışlar yapıyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Sürüyor
  24 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Sürüyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından kayıp 4 kişi için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve diğer kurumlar yaklaşık 700 kişiyle arama çalışmalarını sürdürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp denizciler için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
  23 Şub Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp denizciler için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki kayıp 4 denizci için başlatılan arama kurtarma çalışmaları 9. gününde sürüyor. Aramalar, 667 personel tarafından havadan, karadan ve denizden yapılan taramalarla devam ediyor. Geminin enkazında Zeynep Kılınç ve Hüseyin Tutuk'un cansız bedenleri bulunmuş, kayıp 4 personel için çalışmalar sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Arama Çalışmalarında İHA Kullanılıyor
  22 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Arama Çalışmalarında İHA Kullanılıyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinde kayıp olan 4 kişiyi arama çalışmalarında Emniyet Genel Müdürlüğüne ait 'UÇBEY' adlı yerli ve milli insansız hava aracı (İHA) da kullanılıyor. Arama faaliyetlerinin 8'inci gününde denizden 36, havadan 3, karadan 7 olmak üzere 46 farklı unsur görev alıyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  22 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki kayıp 4 mürettebat için arama kurtarma çalışmaları 8. gününde devam ediyor. Bölgede 46 farklı unsurun görev aldığı çalışmalarda, denizden 36, havadan 3 ve karadan 7 arama faaliyeti gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar 2 mürettebatın cesedine ulaşıldı.

 • Depremin ardından TCG Bayraktar'da doğan bebeklerini unutmayan askerlere ailelerden teşekkür
  22 Şub Depremin ardından TCG Bayraktar'da doğan bebeklerini unutmayan askerlere ailelerden teşekkür

  Murat-Merve Açıkbaş ile Murat-Fatma Aytekin çiftleri, 6 Şubat 2023'teki depremlerin ardından Dörtyol Limanı'nda demirleyen TCG Bayraktar'da kucaklarına aldıkları bebeklerini ilk doğum günlerinde unutmayan askerlere teşekkür etti.

 • Batan gemi için aramalar devam ediyor: Görüş mesafesi sıfır, dalgıçlar elle arama yapıyor
  22 Şub Batan gemi için aramalar devam ediyor: Görüş mesafesi sıfır, dalgıçlar elle arama yapıyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' isimli geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışmaları, 8'inci gününde 660 personelle denizden, havadan ve karadan devam ediyor. Görüş mesafesinin sıfır olması nedeniyle dalgıçlar elle arama yapıyor. Geminin kaptan köşkü, güverte ve kamaralar bir kez daha arandı ancak sonuç alınamadı. Çalışmalar, Yağcı Hüseyin Tutuk'un cenazesinin bulunduğu makine dairesinde yoğunlaştırılıyor.

 • Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp mürettebat için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
  22 Şub Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp mürettebat için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki kayıp 4 mürettebat için arama kurtarma çalışmaları 8. gününde devam ediyor. Aramalar havadan ve karadan alan tarama ile denizden arama kurtarma faaliyetleriyle sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  21 Şub Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan ve 2 kişinin cansız bedenine ulaşılan "Batuhan A" adlı kargo gemisindeki diğer 4 mürettebat için yürütülen arama kurtarma çalışmaları 7. gününde devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  21 Şub Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan ve 2 kişinin cansız bedenine ulaşılan "Batuhan A" adlı kargo gemisindeki diğer 4 mürettebat için yürütülen arama kurtarma çalışmaları 7. gününde devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mürettebatı İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mürettebatı İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatını bulmak için deniz polisi, 'kameralı can simidi'yle botun giremediği bölgelerde arama çalışmalarına destek veriyor. Ekipler, 4 kişiyi bulmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  19 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde 15 Şubat'ta batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından 5 kişiyi bulmak için deniz yüzeyinde ve su altındaki tarama faaliyetleri devam ediyor. Arama çalışmalarına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD, JAK, JÖH, deniz polisi, NAK, AKUT, ANDA, İHH ve belediyelere ait arama kurtarma ekipleri katılıyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçlar, enkazın bulunduğu bölgede dalışlar gerçekleştiriyor. Arama çalışmalarında şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlanmadı.

 • İki ölümcül ihtimal felaketi getirmiş olabilir! Marmara'da batan gemiyi arama çalışmaları 4. gününde!
  18 Şub İki ölümcül ihtimal felaketi getirmiş olabilir! Marmara'da batan gemiyi arama çalışmaları 4. gününde!

  Marmara Denizi'ndeki İmralı Adası'nın açıklarında seyir halindeyken batan, ''Batuhan A'' isimli geminin kayıp 5 mürettebatını arama çalışmaları 4'üncü gününde de sürüyor. Önceki gün gemideki aşçı Zeynep Kılınç'ın cesedinin kaptan köşkünde bulunması, Kılınç'ın geminin dümeninde olma ihtimalini gündeme getirdi. Ayrıca brandanın sabitlenmemesi nedeniyle gemide taşınan mermer tozunun ıslanmasıyla dengenin bozulup geminin batmış olabileceği de değerlendiriliyor.

 • İmralı Adası açıklarında batan geminin içi böyle görüntülendi
  18 Şub İmralı Adası açıklarında batan geminin içi böyle görüntülendi

  Balıkesir'in Marmara Adası ilçesinden yola çıkan ve fırtınaya yakalanan mermer tozu yüklü gemi, İmralı Adası açıklarında battı. Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçlar, geminin içindeki arama çalışmalarını su altı kamerasıyla kaydetti. Geminin kamaraları, kaptan köşkü ve diğer odaları görüntülendi.

 • İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor
  18 Şub İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor

  İmralı Adası açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 4. gününe girerken, dalgıçlar batık gemiye yeniden dalış gerçekleştirdi. Arama çalışmaları havadan da görüntülendi. Balıkesir'in Marmara Adası ilçesinden yola çıkan gemide bulunan 6 mürettebattan aşçı Zeynep Kılınç'ın cansız bedeni çıkarıldı. Diğer 5 mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.

 • İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor
  18 Şub İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor

  İmralı Adası açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 4. gününe girerken, dalgıçlar batık gemiye yeniden dalış gerçekleştirdi. Dalgıçların gemi enkazında arama yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Batan geminin aşçısı Zeynep Kılınç'ın cansız bedeni bulunarak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Diğer 5 mürettebatın arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden sürüyor.

 • Marmara Denizi'nde batan gemideki cansız bedenine ulaşılan kişinin aşçı Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi
  17 Şub Marmara Denizi'nde batan gemideki cansız bedenine ulaşılan kişinin aşçı Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi

  Marmara Denizi'nde İmralı Adası'nın güneyinde batan kuru yük gemisindeki cansız bedenine ulaşılan gemi personelinin kimliği belirlendi. Cansız bedenin aşçı Zeynep Kılınç'a ait olduğu tespit edildi. Kayıp 5 gemi mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Göçmenleri Kurtardı
  17 Şub Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Göçmenleri Kurtardı

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait İHA'nın gözetleme faaliyetleri sırasında, düzensiz göçmenleri taşıyan bir botun denize bırakılarak bölgeden ayrıldığı görüntülendi. Durumun hemen Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirilmesiyle göçmenler kurtarıldı.

 • Marmara Denizi'nde batan gemideki 6 mürettebattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
  17 Şub Marmara Denizi'nde batan gemideki 6 mürettebattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

  Marmara Denizi'nde İmralı Adası'nın güneyinde batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmalarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Cansız bedenin geminin aşçısı Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

  İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatı için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri enkaza dalış yapmaya başladı. Karacabey ilçesi açıklarında 51 metre derinlikte denizin tabanına oturan gemiyle ilgili çalışmalara 700'ün üzerinde personel katılıyor. Geminin batmasıyla ilgili adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştı.

 • Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisinin mürettebatı için arama kurtarma çalışmaları sürüyor
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisinin mürettebatı için arama kurtarma çalışmaları sürüyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için başlatılan arama kurtarma çalışması üçüncü gününde sürüyor. Geminin enkazının 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenmiştir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, hava şartlarının elverişli olması durumunda bugün enkaza dalış gerçekleştirecektir.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanı ve beraberindekiler milli uçak gemisi tasarım faaliyetlerini inceledi
  16 Şub Deniz Kuvvetleri Komutanı ve beraberindekiler milli uçak gemisi tasarım faaliyetlerini inceledi

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve beraberindekiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli uçak gemisine sahip olunması direktifi üzerine alınan kararla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dizayn Proje Ofisince tasarımına başlanan milli uçak gemisinin...

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı
  16 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için başlatılan arama kurtarma çalışması kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri enkaza dalış yapacak. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti ve geminin enkazında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Görüntüleme cihazlarıyla kayıp mürettebatın yeri henüz tespit edilemedi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazı Tespit Edildi
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazı Tespit Edildi

  Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Bursa'nın Gemlik ilçesine yük taşıyan Batuhan A adlı kargo gemisi, Marmara Denizi'nin 51 metre derinliğinde batmış olarak tespit edildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan arama çalışmalarında gemi enkazı sonar cihazı ile görüntülendi. Kayıp mürettebat için arama kurtarma faaliyetleri sürerken, Türkiye'nin en büyük arama kurtarma gemisi Nene Hatun ve Kocaeli'den gelen mayın arama gemisi de çalışmalara destek veriyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, olayın başından beri Mudanya'daki kriz merkezinde çalışmaları yönetiyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisine Ait Su Altı Görüntüsü Tespit Edildi
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisine Ait Su Altı Görüntüsü Tespit Edildi

  Marmara Denizi'nde batan 69 metre boyundaki kargo gemisine ait olduğu değerlendirilen su altı tarama görüntüsü, İmralı Adası'nın güneybatısında tespit edildi. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde batan geminin yeri tespit edildi! İşte su altındaki ilk görüntüsü
  15 Şub Marmara Denizi'nde batan geminin yeri tespit edildi! İşte su altındaki ilk görüntüsü

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisine ait olduğu değerlendirilen su altı tarama görüntüsü tespit edildi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için arama kurtarma çalışması 275 personelle devam ediyor. Gemiden bir boş can salı bulunmuş olup, Sahil Güvenlik ekipleri ve dalgıç polisler tarafından denizden ve kıyıdan tarama yapılmaktadır.

 • Bursa Valisi: Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi için kurtarma çalışmaları devam ediyor
  15 Şub Bursa Valisi: Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi için kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi ile ilgili yeni bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 275 personel ve 28 araçtan oluşan kurtarma ekiplerinin çalışmalara devam ettiği belirtildi. Gemide bulunan 6 kişilik mürettebatın kurtarılması için AFAD, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi, Jandarma, UMKE, ANDA, AKUT ve NAK ekipleri görevlendirildi.

 • Yunanistan sahil güvenlik botu tarafından bırakılan düzensiz göçmenler TSK tarafından tespit edildi
  05 Şub Yunanistan sahil güvenlik botu tarafından bırakılan düzensiz göçmenler TSK tarafından tespit edildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan sahil güvenlik botu tarafından bırakılan düzensiz göçmenlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın insan hava aracı ile tespit edildiğini duyurdu. MSB Yunanistan tarafından bırakılan düzensiz göçmenleri İHA ile tespit ederek kurtarılmasını sağladı.

 • Akdeniz'de 'Hava Savunma Harbi Eğitimleri' nefes kesti
  27 Oca Akdeniz'de 'Hava Savunma Harbi Eğitimleri' nefes kesti

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığının Akdeniz'de gerçekleştirdiği 'Hava Savunma Harbi Eğitimleri'ne Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı F-16 uçakları da katıldı. Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda eğitimin gerçekleştiğini duyurdu ve paylaşım kısa sürede büyük beğeni topladı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu: Türkiye'nin milli güvenliğine yönelik tedbirler öncelikli olmalı
  26 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu: Türkiye'nin milli güvenliğine yönelik tedbirler öncelikli olmalı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada milli güvenliğe yönelik tehditlere karşı alınacak tedbirlerin öncelikli olarak güncel ihtiyaçları karşılayacak projelere verilmesi gerektiğini belirtti. Bağcıoğlu, TF-2000 hava savunma muhribi gibi projelere öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı ve geç kalma lüksünün olmadığını ifade etti.

 • Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli ve babası hakkında suç duyurusunda bulundu
  26 Oca Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli ve babası hakkında suç duyurusunda bulundu

  Tunceli'de kaybolan Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli Zeinal A.'nın tutuklanması ve babası E.Y.'nin dosyaya girmesi için suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, dönemin valisi Tuncay Sonel hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Avukatlar, adli kontrolle serbest bırakılan Zeinal A.'nın tutuklanmasını talep etti.

 • MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi
  25 Oca MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 478'e ulaşmıştır" dedi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlığın konferans salonunda, haftalık faaliyetlere ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 • NATO Müttefik Deniz Kuvvetleri Komutanı Türkiye'yi ziyaret etti
  20 Oca NATO Müttefik Deniz Kuvvetleri Komutanı Türkiye'yi ziyaret etti

  NATO Müttefik Deniz Kuvvetleri (MARCOM) Komutanı Koramiral Mike Utley, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahını ziyaret etti.

 • Deniz Torpido ve Füze Sistemleri İmza Töreni Gerçekleştirildi
  20 Oca Deniz Torpido ve Füze Sistemleri İmza Töreni Gerçekleştirildi

  Savunma Sanayii Başkanlığı koordinesinde, ağır sınıfı Akya torpido, Atmaca füzesi ve Sapan'ın sözleşmeleri imzalandı. Türkiye'nin savunma sanayindeki atılımları ve deniz kuvvetlerinin güçlenmesi hedefleniyor.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı'nda Savunma Sanayimiz İlerliyor
  19 Oca TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı'nda Savunma Sanayimiz İlerliyor

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil edilen yeni deniz araçlarına ilişkin, "Türkiye Yüzyılı'nda savunma sanayimiz ilerleyişini asırlık projelerle emin adımlarla sürdürüyor.

 • Yalova'da yeni deniz araçları için tören düzenlendi
  19 Oca Yalova'da yeni deniz araçları için tören düzenlendi

  Yalova'nın Altınova ilçesinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil edilen yeni deniz araçları için tören düzenlendi.

 • Zonguldak'ta batan geminin yerinde söküm işlemi için firma belirlendi
  18 Oca Zonguldak'ta batan geminin yerinde söküm işlemi için firma belirlendi

  Zonguldak'ta batan 'Kafkametler' isimli geminin kayıp mürettebatını arama çalışmaları devam ederken, geminin balçıkla dolduğu için girilemeyen noktalarına ulaşmak amacıyla yapılacak olan yerinde söküm işlemini yapacak firma belirlendi. Aras Salvage adlı firma, ilerleyen günlerde denizin içinde, yerinde söküm çalışmalarını başlatacak.

 • Denizkurdu-1 2024 Tatbikatı Türkiye'nin En Kapsamlı Deniz Tatbikatlarından Biriydi
  13 Oca Denizkurdu-1 2024 Tatbikatı Türkiye'nin En Kapsamlı Deniz Tatbikatlarından Biriydi

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen Denizkurdu-1 2024 Tatbikatı, Türkiye'nin en kapsamlı deniz tatbikatlarından biri olarak dikkat çekti. 24 ülkeden 28 ataşenin izlediği tatbikata 17 bin personel katıldı. Tatbikatta mayın imha senaryosunda 'taktik pençe harekatı' yöntemi kullanıldı. Ayrıca amfibi harekat, denizaltı savunma harbi ve su üstü harbi gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

 • MUĞLA'da Denizkurdu-1 Tatbikatı: Nefes kesen operasyonlar gerçekleştirildi
  13 Oca MUĞLA'da Denizkurdu-1 Tatbikatı: Nefes kesen operasyonlar gerçekleştirildi

  MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Denizkurdu-1 Tatbikatı'nda, SAS timi tarafından suya atlayarak mayın imha operasyonu gerçekleştirildi. Tatbikatta ayrıca helikopterle adaya iniş, top atışları ve denizaltı savunma harbi yeteneklerine yönelik senaryolar da yer aldı. Tatbikata Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkilileri ve 28 ülkenin ataşeleri de katıldı.

 • Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de Gerçekleştirildi
  13 Oca Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de Gerçekleştirildi

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen Denizkurdu-1/2024 Tatbikatının basın safhası tamamlandı. Tatbikat, Deniz Kuvvetleri bağlısı komutanlıkların harekatının değerlendirilmesi ve çalışılabilirlik usullerinin denenmesi amacıyla yapıldı. Tatbikatta mayın karşı tedbirleri harekatı, amfibi harekat, denizaltı savunma harbi ve su üstü harbi gibi faaliyetler icra edildi. Tatbikata 30 gemi, 4 denizaltı ve 15 hava aracı katıldı.

 • Denizkurdu-1 Tatbikatında SAS Timi Mayın İmha Etti
  13 Oca Denizkurdu-1 Tatbikatında SAS Timi Mayın İmha Etti

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Denizkurdu-1 Tatbikatının Basın Günü etkinliğinde, SAS timi helikopterle bölgeye intikal ederek suya atladı ve mayın imha etti. Tatbikatta yerli ve milli mühimmatlar kullanıldı.

 • Denizkuvvetleri Komutanı'nın katıldığı törenle şehit Astsubay toprağa verildi
  12 Oca Denizkuvvetleri Komutanı'nın katıldığı törenle şehit Astsubay toprağa verildi

  DENİZKURDU Tatbikatı'nda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat, Balıkesir'in Erdek ilçesinde yapılan askeri törenle toprağa verildi. Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu da katıldı.

 • MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi
  11 Oca MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, ayrıca operasyonların devam edeceğini vurguladı.

 • Milli Savunma Bakanlığı: İngiltere'nin Ukrayna'ya sattığı mayın avlama gemileri, savaş bitmeden Karadeniz'e giremez
  11 Oca Milli Savunma Bakanlığı: İngiltere'nin Ukrayna'ya sattığı mayın avlama gemileri, savaş bitmeden Karadeniz'e giremez

  Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Türkiye, Romanya ve Bulgaristan arasındaki Üçlü Girişim'e yeni üyelerin de katılacağı ve Montrö'nün tehlikeye düşebileceğine dair iddialara cevap verdi. Bakanlık kaynakları, İstanbul'da imzalanan mutabakat ile ilgili, 'MCM Blacksea (Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu) Türkiye'nin öncülüğünde Romanya ve Bulgaristan Deniz Kuvvetleri'nin katılımı ile kıyıdaş ülkelerin kurduğu bir mayın temizleme grubudur. Bu organizasyon Karadeniz sahildar ülkelerinin organizasyonudur. İmzalanan mutabakata göre organizasyon yapısı içerisinde üç ülkenin Deniz Kuvvetleri Komutanlarından oluşan bir komite yılda iki defa toplanacaktır. Bu komite görev grubunun faaliyetleri ve uygun şartlar oluştuğunda savaşın bitmesini müteakip katılacak ülkelerin belirlenmesi ve kabul edilmesi konularında oy birliği ile karar alacaktır. Kıyıdaş olmayan müttefiklerimizin bu organizasyona katkı beklentileri değerlidir ancak oluşturulan bu inisiyatif sadece üç kıyıdaş müttefik ülke gemilerine açık olacaktır. Karadeniz'e kıyıdaş diğer ülkelerin mutabık kalınan ve belli alanlardaki katkıları zaman içinde ve şartlar oluştuğunda yine üç ülkenin oybirliği ile gerçekleşebilir. Montrö Anlaşması kurallarının uygulatılması titizlikle sağlanmaktadır. Karadeniz'de istikrarın teminatı Montrö Sözleşmesi'dir. İngiltere'nin Ukrayna'ya sattığı mayın avlama gemileri, savaş bitmeden Karadeniz'e giremez. İngiltere'ye bu durum daha önce bildirildi ve kendilerinin de bu konuda şu an için bir talebi yoktur. MCM Blacksea kapsamında her ülkeden birer mayın avlama gemisi ve bir komuta kontrol gemisi olmak üzere toplam 4 gemi Karadeniz'de görev yapacaktır' ifadelerini kullandı.

 • MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi
  11 Oca MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, ayrıca operasyonların devam edeceğini vurguladı.

 • CHP'li Boyacıoğlu: 2002'den bugüne kadar sadece 30 muharip uçak alındı
  11 Oca CHP'li Boyacıoğlu: 2002'den bugüne kadar sadece 30 muharip uçak alındı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Boyacıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinin daraldığını ve yaşlandığını belirterek, 2002'den bugüne kadar sadece 30 muharip uçağın envantere alındığını söyledi. Boyacıoğlu ayrıca, savunma sanayi kurumlarında yapılan değişikliklerin ve iddiaların sektöre zarar verdiğini ifade etti.

 • Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Karadeniz'deki mayın tehlikesine karşı ortak tedbirler alıyor
  10 Oca Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Karadeniz'deki mayın tehlikesine karşı ortak tedbirler alıyor

  Türkiye'nin öncülüğünde Romanya ve Bulgaristan ile başlatılan 'Üçlü Girişim' kapsamında Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri (MCM Black Sea) Görev Grubu Mutabakatı yarın İstanbul'da imzalanacak. Mutabakat metni, Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Savunma Bakanları tarafından imzalanacak ve Karadeniz'deki mayın tehdidine karşı ortak tedbirler alınacak.

 • Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Karadeniz'de Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalayacak
  10 Oca Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Karadeniz'de Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalayacak

  Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Savunma Bakanlıkları arasında, Karadeniz'deki mayın tehlikesine karşı alınacak tedbirleri içeren Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı (MCM Black Sea) 11 Ocak Perşembe günü İstanbul'da imzalanacak. Türkiye, bölgesel güvenliğe ve Karadeniz'deki istikrara katkı sağlayacak bu mutabakatın imza törenine ev sahipliği yapacak. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ve Bulgaristan Savunma Bakan Yardımcısı Atanas Zapryanov'un katılımıyla imzalanacak mutabakat metni ile Karadeniz'de seyrü-sefer emniyetine katkı sağlamayı hedefleniyor.

 • Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Arasında Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalanacak
  10 Oca Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Arasında Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalanacak

  Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Savunma Bakanlıkları arasında, Karadeniz'deki mayın tehlikesine karşı alınacak tedbirleri içeren Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı (MCM Black Sea) 11 Ocak Perşembe günü İstanbul'da imzalanacak. Türkiye, bölgesel güvenliğe ve Karadeniz'deki istikrara katkı sağlayacak bu mutabakatın imza törenine ev sahipliği yapacak. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ve Bulgaristan Savunma Bakan Yardımcısı Atanas Zapryanov'un katılımıyla imzalanacak mutabakat metni ile Karadeniz'de seyrü-sefer emniyetine katkı sağlamayı hedefleniyor.

 • Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Arasında Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalanacak
  10 Oca Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Arasında Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı İmzalanacak

  Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Savunma Bakanlıkları arasında, Karadeniz'deki mayın tehlikesine karşı alınacak tedbirleri içeren Karadeniz Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu Mutabakatı (MCM Black Sea) 11 Ocak Perşembe günü İstanbul'da imzalanacak. Türkiye, bölgesel güvenliğe ve Karadeniz'deki istikrara katkı sağlayacak bu mutabakatın imza törenine ev sahipliği yapacak. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ve Bulgaristan Savunma Bakan Yardımcısı Atanas Zapryanov'un katılımıyla imzalanacak mutabakat metni ile Karadeniz'de seyrü-sefer emniyetine katkı sağlamayı hedefleniyor.

 • DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de Gerçekleştirilecek
  06 Oca DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de Gerçekleştirilecek

  DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'nın planlı tatbikatlarından DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı, 7-16 Ocak tarihleri arasında Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de gerçekleştirilecek. Tatbikatta Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren yerli ve milli mühimmatlar ile araçlar da kullanılacak.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye Yüzyılı'na Demokratik Bir Anayasa Yakışır
  05 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye Yüzyılı'na Demokratik Bir Anayasa Yakışır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Yüzyılı'na yeni, demokratik, sivil bir Anayasa'nın yakıştığını söyledi.

 • Denizkurdu Tatbikatı dosta güven, düşmana korku verecek
  05 Oca Denizkurdu Tatbikatı dosta güven, düşmana korku verecek

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenecek Denizkurdu Tatbikatı, 7-16 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tatbikata katılan unsurların muhakeme, öngörü ve karar verme yeteneklerini geliştirmesi hedefleniyor. Dosta güven, düşmana korku verecek tatbikata 17 bin personelin katılması planlanıyor.

 • Denizkurdu Tatbikatı 2024, 17 Bin Personelin Katılımıyla Gerçekleştirilecek
  05 Oca Denizkurdu Tatbikatı 2024, 17 Bin Personelin Katılımıyla Gerçekleştirilecek

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenecek Denizkurdu Tatbikatı, 7-16 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tatbikata 100 su üstü gemisi, 7 denizaltı, 34 uçak, 22 helikopter, 22 insansız hava aracı ve yaklaşık 17 bin personel katılacak. Tatbikatın amacı, katılan unsurların muhakeme, öngörü ve karar verme yeteneklerini geliştirmek ve müşterek çalışabilirlik unsurlarını denemektir.

 • DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de Gerçekleştirilecek
  05 Oca DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de Gerçekleştirilecek

  DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'nın planlı tatbikatlarından DENİZKURDU-1/2024 Tatbikatı, 7-16 Ocak tarihleri arasında Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de gerçekleştirilecek. Tatbikatta Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren yerli ve milli mühimmatlar ile araçlar da kullanılacak.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı duyuruldu
  05 Oca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı duyuruldu

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de fiili ve atışlı olarak icra edilecek Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı, 7-16 Ocak'ta gerçekleştirilecek. Tatbikatta 110 su üstü gemisi, 7 denizaltı, 34 uçak, 22 helikopter, 22 insansız hava aracı, bir kamu kurumu dahil yaklaşık 17 bin personelin görev alması planlanıyor.

 • Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi Cumhuriyet başsavcısıyla görüştü
  05 Oca Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi Cumhuriyet başsavcısıyla görüştü

  Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, Cumhuriyet başsavcısıyla görüşerek kızlarının bulunması için yardım istedi. Gülistan'ın annesi Bedriye Doku, kızının 4 yıldır kayıp olduğunu ve her gün onu özlediğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

 • Mersin'in kurtuluş yıl dönümünde TCG Bartın gemisi ziyarete açıldı
  03 Oca Mersin'in kurtuluş yıl dönümünde TCG Bartın gemisi ziyarete açıldı

  Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, TCG Bartın savaş gemisini vatandaşların ziyaretine açtı. Vatandaşlar, gemiyi gezip bilgi aldıktan sonra bol bol fotoğraf çekti. Ziyaretçiler, askeri personelin misafirperverliğinden ve ilgisinden memnun kaldıklarını belirtti.

 • Mehmetçiklerin Yeni Yıl Mesajları Paylaşıldı
  31 Ara Mehmetçiklerin Yeni Yıl Mesajları Paylaşıldı

  Milli Savunma Bakanlığı, yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapan Mehmetçikin yeni yıl mesajlarını paylaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin yeni yıl mesajlarının yer aldığı videolu mesaj, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına bağlı personelin görevinin başında olduğu farklı coğrafyalarda çekildi.

 • Zonguldak'ta batan geminin su altı görüntüleri ortaya çıktı
  19 Ara Zonguldak'ta batan geminin su altı görüntüleri ortaya çıktı

  Zonguldak'ta fırtına nedeniyle batan 'Kafkametler' isimli geminin su altındaki görüntüleri ortaya çıktı. Geminin kayıp 7 personeli için arama çalışmaları ise 31. gününde devam ediyor.

 • Zonguldak'ta batan geminin kayıp personeli için arama çalışmaları devam ediyor
  14 Ara Zonguldak'ta batan geminin kayıp personeli için arama çalışmaları devam ediyor

  Zonguldak'ta fırtına nedeniyle batan 'Kafkametler' isimli geminin kayıp 7 personeli için arama çalışmaları 26. gününde de devam ediyor. Gemi personelinden 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olan 7 personelin bulunması için karadan ve denizden arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

 • Zonguldak'ta kayıp gemi personeli arama çalışmaları sürüyor
  13 Ara Zonguldak'ta kayıp gemi personeli arama çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ta 19 Kasım'da batan 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinin kayıp mürettebatını bulma çalışmaları 25. gününde devam ediyor. Gemi personelinden 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, kayıp olan 7 mürettebatın aileleri limanda nöbet tutuyor.

 • Zonguldak'ta batan geminin mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor
  12 Ara Zonguldak'ta batan geminin mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor

  Zonguldak'ta fırtına nedeniyle batan 'Kafkametler' gemisinin kayıp 7 mürettebatını bulmak için yapılan arama çalışmaları 24. gününde devam ediyor. Dalgıçlar su altında arama yaparken, Nene Hatun Gemisi de geminin yaşam mahaline ulaşmak için çalışıyor. Gemideki 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, kayıp olan 7 mürettebatın bulunması için çalışmalar sürüyor.

 • Zonguldak'ta batan geminin yerinde söküm işlemleri başladı
  11 Ara Zonguldak'ta batan geminin yerinde söküm işlemleri başladı

  Zonguldak'ta batan 'Kafkametler' gemisinin kayıp mürettebatını arama çalışmaları devam ederken, geminin yerinde söküm işlemleri için Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinesinde süreç başlatıldı.

 • Zonguldak'ta batan geminin söküm çalışmaları başlıyor
  11 Ara Zonguldak'ta batan geminin söküm çalışmaları başlıyor

  Zonguldak'ta geçen 19 Kasım günü batan Kafkametler Gemisi'nin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları sürerken, Denizcilik Genel Müdürlüğü kontrolünde geminin yerinde söküm çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

 • Milli Savunma Bakanlığı'ndan Savarona açıklaması
  11 Ara Milli Savunma Bakanlığı'ndan Savarona açıklaması

  Milli Savunma Bakanlığı, Savarona'nın İstanbul Tersanesi Komutanlığı havuzunda kapsamlı onarıma tabi tutulduğunu duyurdu. Onarım sonrasında Savarona, öğrencilerin deniz eğitimlerinde kullanılacak.

 • Karadeniz'de kaybolan Kafkametler gemisinin arama çalışmaları sürüyor
  09 Ara Karadeniz'de kaybolan Kafkametler gemisinin arama çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ta 21 gün önce batan ve halen 7 mürettebatından haber alınamayan Kafkametler adlı yük gemisinin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD ve diğer ekipler havadan, karadan ve denizden arama tarama çalışmalarını sürdürüyor.

 • Zonguldak'ta Batan Geminin Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor
  09 Ara Zonguldak'ta Batan Geminin Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

  Zonguldak'ta 21 gün önce batan ve halen 7 mürettebatından haber alınamayan Türk Bayraklı Kafkametler adlı yük gemisinin batığında ve liman boyunca arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD, jandarma, polis ve Kıyı Emniyeti'ne bağlı ekipler havadan, karadan ve denizden çalışmalarını sürdürüyor.

 • Zonguldak'ta batan geminin arama çalışmaları devam ediyor
  08 Ara Zonguldak'ta batan geminin arama çalışmaları devam ediyor

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları için, batığın parçalanarak karaya çıkarılması ve kum ve balçık nedeniyle ulaşılamayan bölümlerinde de arama yapılmasına karar verildi. Ayrıca tüm Zonguldak sahili boyunca arama çalışmalarının süreceği belirtildi.

 • Zonguldak'ta batan gemi parçalanarak karaya çıkartılacak
  08 Ara Zonguldak'ta batan gemi parçalanarak karaya çıkartılacak

  Zonguldak'ta 20 gün önce batan ve halen 7 mürettebatından haber alınamayan Türk Bayraklı Kafkametler adlı yük gemisi, Nene Hatun Gemisi ile parçalanarak karaya çıkartılacak ve arama çalışmaları devam edecek.

 • Kafkametler'in kayıp mürettebatı aranıyor
  06 Ara Kafkametler'in kayıp mürettebatı aranıyor

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde batan Kafkametler gemisinin kayıp 7 mürettebatını bulmak için arama çalışmaları devam ediyor. 5 mürettebatın cansız bedenine ulaşılırken, kaptan ve 6 mürettebat hala bulunamadı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve diğer ekipler havadan, denizden ve karadan arama çalışmalarını sürdürüyor.

 • Zonguldak'ta batan geminin kayıp mürettebatı için arama çalışmaları sürüyor
  06 Ara Zonguldak'ta batan geminin kayıp mürettebatı için arama çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde batan Kafkametler adlı kuru yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor. TCG Akın ve Nene Hatun gemileri de arama çalışmalarına katıldı. 5 mürettebatın cansız bedenine ulaşılırken, 7 mürettebata henüz ulaşılamadı.

 • İran, kaçak akaryakıt taşıyan 2 tankere el koydu
  06 Ara İran, kaçak akaryakıt taşıyan 2 tankere el koydu

  İran'ın Basra Körfezi'nde 4 milyon 580 bin litre kaçak akaryakıt taşıdığı öne sürülen 2 tankere el koyduğu duyuruldu. Tankerlerdeki mürettebat gözaltına alındı.

 • Zonguldak'ta batan geminin mürettebatını arama çalışmaları sürüyor
  06 Ara Zonguldak'ta batan geminin mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları, 18'inci gününde de devam ediyor. Türkiye'nin en büyük acil kurtarma ve itfaiye gemisi olan 'Nene Hatun'un dalgıçları da göreve başladı.

 • Nusret-2023 Davet Tatbikatı'nda Seçkin Gözlemci Günü Faaliyetleri Gerçekleştirildi
  05 Ara Nusret-2023 Davet Tatbikatı'nda Seçkin Gözlemci Günü Faaliyetleri Gerçekleştirildi

  Çanakkale ve Saros Körfezi'nde devam eden 'Nusret-2023 Davet Tatbikatı'nda 8. gününde 'Seçkin Gözlemci Günü' faaliyetleri gerçekleştirildi. Tatbikata 19 ülkeden 20 gözlemci ve 5 gemi katılıyor.

Advertisement