Kaş'ta Endoskopi Ünitesi Hizmete Girdi - Son Dakika

Kaş'ta Endoskopi Ünitesi Hizmete Girdi

09.02.2016 11:57
Kaş'ta Endoskopi Ünitesi Hizmete Girdi, System.String[]

Kaş Devlet Hastanesi'nde endoskopi ünitesinin hizmete başladığı bildirildi.

Kaş Devlet Hastanesi'nde endoskopi ünitesinin hizmete başladığı bildirildi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, Kaş Devlet Hastanesi'nde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından alımı yapılan mide ve bağırsak rahatsızlıklarında erken tanı ve tedavi sağlayacak endoskopi ünitesinin kurulumu yapılarak, hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Hasta kabulüne başlanan ünitede ilk endoskopi işleminin başarıyla yapıldığı belirtilen açıklamada, Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mevlüt Emre Karaahmetli'nin birim sorumluluğunu üstlendiği ve hemşire Recep Akbulut'un yardımcı personel olarak görev yaptığı ünitenin Kaş ilçesinde ilk olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "52 yataklı yeni hastane binasına taşınmasının ardından büyük bir ivme yakalayan Kaş Devlet Hastanesi'nde hemodiyaliz ünitesinin açılmasının ardından endoskopi ünitesinin de hizmete açılmasıyla büyük bir eksiklik daha giderilmiş oldu" ifadesine yer verildi.

Kaş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Davut Ertekin, hizmete açılan endoskopi ünitesiyle Kaş'ta sağlık alanında önemli bir eksikliğin daha giderildiğini belirterek, yeni açılan birimlerimizle hizmet kapasitesinin devamlı olarak arttığını, gelen hasta sayısındaki artışın da bunun en önemli göstergesi olduğunu kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaş'ta Endoskopi Ünitesi Hizmete Girdi - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü