Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti - Son Dakika

Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti

17.10.2020 09:57
Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti, System.String[]

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde kasko şirketi traktör kazası yapan şahsın görme engelli kardeşinin kazayı yaptığını öne sürerek, aileyi zor durumda bıraktı. Görme engelli kardeş, "Benim traktörü kullanma şansım yok. Bu nasıl bir iftira. Parayı ödememek için iftira attılar" dedi.

Erzurum'un Şenkaya ilçesi Oyuktaş Mahallesi'nde ikamet eden Muhittin Şimşek (55) banka kredisi kullanarak traktör aldı. Traktörün daha ödenmemiş üç taksiti kalmışken oğlu Ferhat Şimşek, 29 Temmuz'da traktörle şarampole yuvarlanarak kaza yaptı. Kaza sonrası hastanede tedavisinin ardından taburcu olan Şimşek, kasko işlemleri için müracaat etti.

Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti

KASKO ŞİRKETİNDEN AKILALMAZ RAPOR

Kaza yerine gelen ekspertiz olay yeri jandarma tutanaklarını, şahit ifadelerini aldı. Daha sonra kaskodan gelen raporda Muhittin Şimşek'in yüzde 91 görme engelli olan oğlu Fırat Şimşek'in kullandığı için kasko ödemesi yapılmayacağı bildirildi. Rapor karşısında şaşkına dönen Muhittin Şimşek ve ailesi kazanın olduğu gün görme engelli oğluyla bayram öncesi evlerinin ihtiyaçlarını almak için Şenkaya ilçesine gittiğini ve kamera kayıtları ile ispat etmelerine rağmen kaskodan yararlanamadıklarını öne sürdü.

"İFTİRAYI ATANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Çiftçilik yapan Muhittin Şimşek, "Traktörümün üç taksiti kaldı 15 bin liradan 45 bin lira ediyor. Benim şu an bunu ödemem mümkün değil. Traktörüme 52 bin lira hasar çıkardılar. Kasko bunu ödemese benim her şeyim gider" dedi.

Görme engelli olan Fırat Şimşek ise "Yüzde 91 oranında görme engelli raporum var. Buraya gelen bilirkişi ekipleri benim traktörü kullandığımı iddia ederek öyle bir beyanda bulunmuşlar. Benim traktör kullanma gibi bir şansım yok, görme engelliyim, nasıl traktör süreyim. Bu iftirayı bana atanlara hakkımı helal etmiyorum, hakkımı da alacağım" dedi.

Traktörle kaza yapan Ferhat Şimşek de, "29 Temmuz günü tarladan gelirken traktörle şarampole yuvarlandım. Kaza esnasına babamla kardeşim Şenkaya'daydılar. Babamlara kazayı gören komşularımız haber vermişler. Acil durum olduğu için Şenkaya'dan babam ve kardeşimi zabıta ekibi arabayla kaza yerine getirmişler. Bütün köy şahit. Bütün evraklar tutanaklarımız mevcut ama yine de reddettiler. Kardeşime iftira attılar" diye konuştu.

Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti

"TRAKTÖR KULLANMA ŞANSI YOK"

Komşu Adnan Kemahlı ise "Kazanın olduğu gün dere mevkiinde çayır biçiyordum ses duydum. Gittim ki traktör takla atmış ben Ferhat Şimşek'i traktörden çıkardım" şeklinde konuştu.

Köy muhtarı Sinan Öztürk ise "Bilirkişiye görme engelli kardeşimiz kullanıyor demişler. Bunun traktör kullanma şansı yok. Haksız yere mağdur oldu traktörleri gitti. Bu kardeşlerimizin çok zararları var. Buna devletimiz bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Kasko şirketi, ödeme yapmamak için kaza yapan traktörü görme engelli vatandaşın sürdüğünü iddia etti - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (14)
  • Dadaş: Öncelik muhtarın ifadesi çelişkili ondayanarak demiştir köy yerlerinde genellikle oluyor belki muhtar da hasımdır devletimiz bunumuhakkak araştırması lazım yazık tır böyle insanlar mağdur etmeyin Yargıtay denen bişey var Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Çiftçi: Arkadaşım geçmiş olsun. Biz çiftçiler zor şartlarda çalışıp geçinmeye çalışıyoruz. Tabiki traktörümüz kazada yapar devrilebilirde. Traktör iş makinasıdır niçin kasko yapıyoruz kaza durumunda hasarımız karşılansın diye ama gördüğünüz gibi ödeme yapılmıyor. Kimsemiz ve bize sahip çıkan olmadığı için hep eziliyoruz ve bu gidişlede ezilmeye devam edicez. Allah aşkına hangi kasko firmasıysa bilelim. Bilelimki araçlarımızı o kasko firmasına yaptırmayız. Birlik olalım çiftçi ve üretici arkadaşlar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çanakkale'de çiçek hastalığı paniği! 15 köy karantinaya alındı Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı