Son Dakika Haberleri: Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı: Saldıranlardan Birisi Bıçak Salladı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı: Saldıranlardan Birisi Bıçak Salladı

2 ay önce

Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Kenan Nohut, "Saldıranlardan birisi bıçak salladı." dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Kenan Nohut'un "Saldıranlardan birisi bıçak salladı. Dirseğimle vurarak yere yıktım." dediğini aktardı.

Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde bir grubun fiili saldırısına uğradı. Saldırgan olduğu değerlendirilen 6 kişinin kimliği belirlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayın tüm yönleriyle araştırıldığını söyledi.

"HAYATİ BİR TEHLİKE ATLATTIK"

Selvi, Hürriyet'te "Kılıçdaroğlu'na derin saldırı" başlığıyla yayımlanan yazısında Kılıçdaroğlu'nun uğradığı linç girişimi ile ilgili olarak başdanışman Kenan Nohut'un ifadelerine yer verdi.

Meclis Başkanvekili Levent Gök'ün "Hayati bir tehlike atlattık" dediğini aktaran Selvi, köşesinde şu ifadeleri kullandı:

"SALDIRGANLARDAN BİRİSİ BIÇAK SALLADI"

Saldırı sırasında Kemal Bey'in yanında olan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'le konuştuğumuz sırada ise CHP Lideri zırhlı bir araçla evden çıkarılıyordu. "Büyük bir tehlike atlattık. Herkes güvenlik sorunu yaşadı. Hedef genel başkanımızdı ama cenazeye katılanların hepsi güvenlik sorunu yaşadı. Olayların ortasında kaldık" diye anlattı. Saldırı sırasında Kılıçdaroğlu'nu korumaya çalışanlardan biri olan başdanışmanı Kenan Nohut da "Saldıranlardan birisi bıçak salladı. Dirseğimle vurarak yere yıktım, arkadaşlarımız üstüne çullandılar" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı: Saldıranlardan Birisi Bıçak Salladı
Haber Yayın Tarihi : 22.04.2019 09:45 Kaza sonrası gözyaşlarına boğulan kadın sürücünün korktuğu başına gelmedi İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar Tarla gibi sürülen caretta caretta kumsalında 50 yuva yok oldu