Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor - Son Dakika
Yaşam

Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

Sedef hastalığı nedeniyle vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, "Topluma çıkamıyorum, bir yere gidemiyorum" diyerek yetkililerden yardım istedi.

28.11.2019 10:27  Güncelleme: 11:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana'da sedef hastalığı yüzünden vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, rahatsızlığından dolayı birçok insanların kendisinden korkup uzaklaşmasına üzülüyor. Yolda yürürken, berberde otururken insanların korku dolu bakışlarına maruz kalan Kılıç, tedavisi için yardım bekliyor.

26 yaşındaki Murat Kılıç, 12 yaşındayken sedef hastalığına yakalandı. İlk zamanlar sadece başının arkasında pullanma oluşan Kılıç, bunu çok önemsemedi ve ilaç kullanarak hayatına devam etti. 20 yaşına geldiğinde ise İstanbul'da bir otelde çalışan Kılıç'ın hastalığı ilerlemeye başladı. Murat Kılıç'ın 2 yıl içerisinde tüm vücudunda pullanma başladı ve insanlar kendisinden korkmaya, konuşmamaya başlayınca işinden ayrılıp ailesinin yanına Adana'ya geldi.

Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

"HASTALIK GÜN GEÇTİKÇE İLERLİYOR"

Sertleşen derisi kas hareketini engelleyen ve zorlayınca kanamaya neden olan hastalığı nedeniyle iş yapamaz hale gelen Kılıç, topluma karışmak ve insanlarla iletişim kurmak istediğini belirterek, şunları söyledi: "İlk önce başımda başlamıştı biz kepek diye ciddiye almadık. Daha sonra başımı iyice ele geçirdi. Doktorlara gittik ilaçlar verip tedavi ettiler bir süre geçti. İlerleyen zamanlarda küçük yaralar halinde vücudumun çeşitli yerlerinde çıkmaya başladı. Hep bir umut doktorlara gittim ama aynı şeyi dediler. Stres yapma, şu yemekleri yeme, bu hastalık gitmez, tedavisi yok dediler. Bu hastalık gün geçtikçe ilerliyor. Eskiden çalışıyordum ama bu hastalık ilerleyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Topluma çıkamıyorum, bir yere gidemiyorum. Kimseyle diyalog kuramıyorum. Bir çare istiyorum kendime."

Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

"ALLAH RIZASI İÇİN SESİMİ DUYUN"

İstanbul'da sedef hastalığı üzerine çalışmalar yapan ve hastalığı yüzde yüz tedavi ettiğini öğrendiği Dr. Mehmet İlteber Bahadır'a gitmek istediğini söyleyen Kılıç, "Bu hastalığı tedavi eden kişiymiş. Garanti de veriyor. Sekreterleriyle irtibat kurdum ve 4 ile 7 bin lira arasında para istediler. Benim de hastalığım şiddetli o nedenle 7 bin lira gidermiş. Beni bu doktora ulaştırsınlar. Ben bir şey istemiyorum. Gereken neyse yapılsın. Allah rızası için sesimi duyun" diye konuştu.

Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

İnsanlar kendisinden korktuğu için eve kapalı bir yaşam sürdüğünü ifade eden Kılıç, "Topluma karışmak istiyorum. İnsanlar benden korkuyor. Berbere gidiyorum içerdekiler dışarı çıkıyor sigara içmek bahanesiyle sonra da kayboluyorlar. Ben de utanıyorum artık. Çıkmıyorum. Annem evde bana yardım ediyor. Korkuyorlar, haklılar" ifadelerini kullandı.

Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Vücudunun tamamı pullanan talihsiz adam, kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (64)

 • Vatandas: Ayni imamoglu gibi degilmi 49 76
 • Hii: Saglik bakanı ancak gezsin 67 21 Yanıtla
 • 0: RABBİM ŞİFASINI VERSİN İNŞALLAH... 74 1 Yanıtla
 • Sorumlu devlet: Sağlık bakanı böyle hastalarla özel ilgilenmeli yoksa haram olsunverdiğimi vergiler 38 8 Yanıtla
 • Mete: ALLAH CC ŞAFİ İSMİYLE ŞİFA VERSİN BÜTÜN HASTALARIMIZA 41 1 Yanıtla
 • .KARDEŞ.: RABBİM YAR VE YARDIMCISI OLSUN ÇOK ZOR HASTALIĞIN HERTÜRLÜSÜ ÇOK ZOR 31 1 Yanıtla
 • umut: öncelikle acil şifalar diliyorum, ben de bu arkadaşın durumunda idim, üzerindeki çamurdan çok sürdük, maaalesef fayda görmedim. Şimdi ise hastanede kontrol altında tutuluyorum ve iğne tedavisi görüyorum, Allah devletimize zeval vermesin çok faydasını gördüm şuan neredeyse tamamen kayboldu. 26 3 Yanıtla
 • BÜLENT : kardeş tek çare yılanın bıraktığı kabuğü ufalayalım ve yiyelim bir ayda birşey kalmaz 4 20 Yanıtla
 • Dogrusun: Şehir hastaneleri için müteahhitlere p ara toplamak zor 12 7
 • Tahsin şeherli: 25 yaşında genç bir kardeşimiz bütün vücudunu sarmış bende yardım amaçlı bu gavur pancarı yada tirşik otu ve ya yılan yastığı diye tabir edilen otun köklerini buldum haziladim uyguladık sonuç mükembel 10 8 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement