Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu - Son Dakika

Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu

03.08.2020 12:32

Kızkalesi'nde trafik yoğunluğuMERSİN'de son yılların en kalabalık bayramının yaşandığı turizm bölgesi Kızkalesi'nde, yoğun araç trafiği yaşanıyor.

Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu

MERSİN'de son yılların en kalabalık bayramının yaşandığı turizm bölgesi Kızkalesi'nde, yoğun araç trafiği yaşanıyor.

Erdemli ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan turizm merkezi Kızkalesi, Kurban Bayramı tatilinde binlerce misafiri ağırladı. Bölgeye rezervasyonsuz gelen bazı tatilciler kapıda kalırken, bazı tatilciler geceyi araçlarında geçirdi. Bu nedenle değişik saatlerde D-400 Karayolunda karşılıklı olarak yoğunluk yaşandı. Emniyet şeritleri ihlal edildi. Yoğunluğun yaşandığı saatlerde Kızkalesi'nin kavşağı kapatıldı.

'ÇEŞMELİ-KIZKALESİ YOLUNUN BİR AN ÖNCE YAPILMASI GEREKİYOR'

Kızkalesi Mahalle Muhtarı Murat Kale, kış aylarında nüfusu 3 bin olan Kızkalesi'nin yaz aylarında 50 bine ulaştığını belirterek, "Özellikle bayramda nüfus daha da artıyor. D-400 karayolu maalesef şu an trafik yoğunluğuna cevap verememekte. Bu sorunu her yıl yaşamaktayız. Özellikle Kızkalesi'nin içerisindeki döner kavşak trafik tarafından kapatıldı. Kızkalesi'ne araçla giriş ve çıkış şu an yasak. Çeşmeli-Kızkalesi arasındaki yolun bir an önce yapılması gerekiyor" dedi.

Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu
Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu
Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu
Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kızkalesi'nde trafik yoğunluğu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı