KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti (4) - Son Dakika

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti (4)

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti (4)
Son Güncelleme: 13.01.2012 23:29

SERDAR DEKTAŞ.YDÜ Hastanesi'nde tedavi gören ve dünden itibaren durumu kritik olan Denktaş, saat 22.00'de hayata gözlerini yumdu.

KKTC KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ HAYATINI KAYBETTİ (4)

SERDAR DEKTAŞ: "BİR DEVLET, CEMAATTAN HALK KURDU"

YDÜ Hastanesi'nde tedavi gören ve dünden itibaren durumu kritik olan Denktaş, saat 22.00'de hayata gözlerini yumdu. YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, yaptığı açıklamada kurucu Cumhurbaşkanının tüm çabalara rağmen saat 22.00 itibariyle hakkın rahmetine kavuştuğunu kaydetti.

KKTC CUMHURBAŞKANI EROĞLU: "ONUN YAPTIKLARINI UNUTMAYACAĞIZ"

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yaptığı açıklamada, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın ölümüyle bir tarihin göçtüğünü, Kıbrıs Türkünün "Baba Denktaş"ı ve onun yaptıklarını unutmayacağını söyledi.

SERDAR DEKTAŞ: "BİR DEVLET, CEMAATTAN HALK KURDU"

Oğlu Serdar Dektaş ise yaptığı açıklamada, "Hepimizin başı sağ olsun. Bir devlet kurdu, cemaatten halk yarattı. Dilediği yolda yürümeye devam edeceğiz. Aile olarak herkese teşekkür ederiz" dedi.

Yaklaşık 7 aylık sağlık sorunlarının ardından 15 Aralık 2011'de evinden çıkarak Lefkoşa'da gezinti yapan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, son olarak 9 Ocak'ta vücudunda meydana gelen su kaybına bağlı yorgunluk belirtileri nedeniyle tekrar Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

DENKTAŞ SALI GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK

Kurucu cumhurbaşkanı Denktaş 17 Ocak Salı günü devlet töreni ile defnedilecek. KKTC Bakanlar Kurulu yarın toplanarak ulusal yas kararı alacak.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti (4) - Son Dakika


Advertisement