Kocasinan Belediyesi, LED teknoloji aydınlatmayla yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladı - Son Dakika

Kocasinan Belediyesi, LED teknoloji aydınlatmayla yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladı

27.01.2021 14:07
Kocasinan Belediyesi, LED teknoloji aydınlatmayla yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladı, System.String[]

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayata geçirdikleri LED teknoloji aydınlatmayla 1 yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladıklarını bildirdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayata geçirdikleri LED teknoloji aydınlatmayla 1 yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladıklarını bildirdi.

Çolakbayrakdar, yaptığı yazılı açıklamada, çevre ve insan odaklı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu doğrultuda 3 yıl önce LED teknoloji aydınlatma sistemini hayata geçirdiklerini anımsattı.

Belediye hizmetlerinin akıllı sistemlere entegre edildiğini vurgulayan Çolakbayrakdar, teknolojik yenilikleri yakından takip ettiklerine ve vatandaşın hizmetine sunduklarına dikkati çekti.

İnsanı merkez alarak yüksek teknolojiyi kullanan, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirler inşa ettiklerini belirten Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

"Şu anda Türkiye genelinde teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biriyiz. Tamamen dijitalleşmiş bir yönetim sistemimiz var. 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz LED teknoloji aydınlatmayla hem daha fazla aydınlık hem de daha fazla enerji tasarrufu sağladık. Belediye hizmet binası başta olmak üzere tesislerimiz ve atölyelerimizde LED teknoloji aydınlatma sistemine geçtik. Ayrıca Park Bahçeler Müdürlüğü Bakım Onarım Şefliği ekiplerimiz, park, cami ve yeşil alanlardaki toplam 4 bin aydınlatma direğinin eski ampullü armatürlerini, LED armatürlerle yeniledi. Böylelikle hem malzeme hem de enerji olmak üzere toplam 1 yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladık."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocasinan Belediyesi, LED teknoloji aydınlatmayla yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

TFF Başkanı Özdemir, zemini kötü olan kulüpleri uyardı: TFF Başkanı Özdemir, zemini kötü olan kulüpleri uyardı: "Yeter artık! Sert cezalar vereceğiz" Fransız bakandan küstah tehdit: Türkiye'ye yaptırım uygulamaya hazırız Fransız bakandan küstah tehdit: Türkiye'ye yaptırım uygulamaya hazırız Dolar güne düşüşle başladı: 8,10'dan işlem görüyor Dolar güne düşüşle başladı: 8,10'dan işlem görüyor Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın seyahat sınırlamasıyla ilgili açıklama: Olumsuz etkileri olacaktır Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın seyahat sınırlamasıyla ilgili açıklama: Olumsuz etkileri olacaktır Bolu'da işler karıştı! Belediye başkanının dağıttığı imsakiye, 20 dakika fazla oruç tutturuyor Bolu'da işler karıştı! Belediye başkanının dağıttığı imsakiye, 20 dakika fazla oruç tutturuyor Survivor'da yürekler ağza geldi! Parkurda burnu kırılan Merve Aydın, hastaneye kaldırıldı Survivor'da yürekler ağza geldi! Parkurda burnu kırılan Merve Aydın, hastaneye kaldırıldı Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler belli oldu! İşte 43 maddede muafiyet listesi Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler belli oldu! İşte 43 maddede muafiyet listesi